صدور پروانه تایید صلاحیت کنترل کیفیت در یزد ۵۰ درصد افزایش یافت

یزد - ایرنا - مدیرکل استاندارد استان یزد گفت: در نیمه نخست امسال ۱۵۱ پروانه تایید صلاحیت کنترل کیفیت واحدهای تولیدی و خدماتی استان، صادر،تمدید و تجدید شده که در مجموع و در مقایسه با عملکرد مدت مشابه سال قبل حدود ۵۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش سه‌شنبه روابط عمومی استاندارد یزد، محمدرضا زارع بنادکوکی افزود: از مجموع  پروانه های یاد شده  ۷۸ مورد مربوط به تایید صلاحیت مسئولان کنترل کیفیت واحدهای تولیدی و خدماتی و مابقی مربوط تمدید و تجدید این پروانه هاست . 
وی در خصوص عملکرد مسئولان کنترل کیفیت اظهار داشت: این افراد در نظارت غیرمستقیم استاندارد بر واحدهای تولیدی، نمایندگان این اداره کل هستند و فرآیند تولید را از ابتدای ورود مواد اولیه به انبارهای کارخانه،فرآوری، ساخت و در نهایت بسته بندی و انبار کنترل می کنند و تمامی مراحل کار را نمونه گیری و مورد آزمون قرار می دهند.
زارع خاطرنشان کرد: صدور پروانه تایید صلاحیت مسوول کنترل کیفیت حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی واحدهای مرتبط نیز از  وظایف استاندارد است که با معرفی سازمان جهاد کشاورزی استان، این مهم نیز محقق می شود.
مدیرکل اداره استاندارد استان یزد گفت: تا پیش ازاین ۹۷۴ پروانه مدیر و مسئول کنترل کیفیت واحدهای تولیدی و خدماتی معتبر در استان داشته ایم که با استعفای ۱۰ نفر، این عدد به ۹۶۴ نفر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha