سومین پیروزی والیبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی جهان

تهران- ایرنا- تیم والیبال جوانان ایران مقابل مراکش به برتری رسید تا سومین پیروزی خود در مسابقات قهرمانی جهان را جشن بگیرد.

به گزارش ایرنا، تیم والیبال جوانان ایران در مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه امروز (سه‌شنبه) به مصاف مراکش رفت و با نتیجه سه بر صفر این تیم را شکست داد. سه ست این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۹، ۲۵ بر ۱۴ و ۲۵ بر ۱۳ به سود ایران رقم خورد.

سینا نیک‌پور، مهدی جلوه، بردیا سعادت، امین خواجه‌خلیلی، امیرحسین توخته، یونس رمضانی و عبدالمختار بوش بازیکنان اصلی بودند که بهروز عطایی در این بازی به عنوان ترکیب اصلی روانه میدان کرد.

امیرحسین صداقت با کسب ۱۱ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن این مسابقه شد.

ایران در این مسابقه ۷۵ امتیاز شامل ۳۸ حمله، چهار دفاع، ۹ سرویس و ۲۴ امتیاز از اشتباهات بازیکنان تیم مراکش به دست آورد.

در طرف مقابل مراکش نیز ۳۶ امتیاز در این مسابقه به دست آورد که شامل ۱۷ امتیاز حمله و ۱۹ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران بود. مراکش در این مسابقه از دفاع و سرویس امتیازی به دست نیاورد.

با این نتیجه ایران صعود خود را به جمع تیم‌هایی که برای رتبه‌های نهم تا دوازدهم مسابقات قهرمانی جهان تلاش می‌کنند قطعی کرد.

تیم والیبال جوانان ایران در مرحله اول مسابقات در رده سوم گروه C قرار گرفت و نتوانست به جمع هشت تیم برتر مسابقات راه یابد. ایران که باید برای رسیدن به یکی از رتبه‌های نهم تا شانزدهمی تلاش می‌کرد در گروه G با مصر، مراکش و تایلند همگروه شد. کسب پیروزی مقابل مصر و مراکش، حضور ایران در میان ۲ تیم برتر گروه را قطعی کرد تا این تیم در پایان مرحله دوم، برای رسیدن به یکی از رتبه‌های نهم تا دوازدهمی تلاش کند. ایران فردا در آخرین بازی مرحله دوم با تایلند روبرو خواهد شد.

مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان از یکم تا ۱۱ مهر به میزبانی ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود.

در ۲۰ دوره گذشته مسابقات زیر ۲۱ سال مردان جهان، ایران به یک طلا و یک برنز دست یافته است و در کنار بلغارستان و کره جنوبی پنجمین تیم پرافتخار تاریخ مسابقات محسوب می‌شود.

نتایج و برنامه مسابقات تیم والیبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی جهان

مرحله اول

ایران ۲ - بلژیک ۳ (۲۰-۲۵ / ۲۳-۲۵ / ۲۸-۲۶ / ۲۸-۲۶ / ۸-۱۵)

ایران ۲ - آرژانتین ۳ (۲۰-۲۵ / ۲۵-۲۰ / ۲۶-۲۴ / ۱۸-۲۵ / ۱۷-۱۹)

ایران ۳ - مراکش صفر (۲۵-۵ / ۲۵-۲۱ / ۲۵-۱۵)

مرحله دوم

ایران ۳ - مصر صفر (۲۵-۲۲ / ۲۵-۲۳ / ۲۵-۲۰)

ایران ۳ - مراکش صفر (۲۵-۹ / ۲۵-۱۴ / ۲۵-۱۳)

چهارشنبه ۷ مهر، ساعت ۲۰:۳۰، ایران - تایلند

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha