۱۲ جلد کتاب کنگره نقش امام خمینی (ره ) در دفاع مقدس در خمین رونمایی شد

خمین - ایرنا - ۱۲ جلد کتاب کنگره نقش امام خمینی( ره ) دردوران دفاع مقدس عصر سه‌شنبه با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، مسئولان استانی و محلی در دانشگاه آزاد اسلامی خمین رونمایی شد.

 معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه این آئین در جمع خبرنگاران گفت: یک‌هزار و ۲۰۰ استاد واحد درسی وصایا و اندیشه‌های امام خمینی(ره )را در مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام و انقلاب اسلامی را در مقطع کارشناسی و ارشد تدریس می‌کنند و این افتخار بزرگی برای این دانشگاه است.
«فرزاد جهان‌بین» ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی خمین قبل از مطالبه رهبر معظم انقلاب از دانشجویان در هفته دفاع مقدس سال ۱۳۹۹، اقدامات خوبی درباره زندگی امام خمینی(ره) و نقش ایشان در دفاع مقدس انجام داد.
وی بیان کرد: نتایج کتاب‌های تهیه شده کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس بهمطالب  درسی وصایا و اندیشه‌های امام وارد می‌شود.
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از دانشجویانی که صاحب قلم هستند دعوت می‌شود محتوای این کتاب‌ها را در قالب داستان برای مقاطع مختلف سنی نگارش کنند.

 نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در این آئین گفت: امام خمینی(ره) پرچمدار مبارزه با ظلم‌، کفر، استکبار است و راه امام راحل تداوم قیام عاشورا است.

آیت الله« قربانعلی دری نجف‌آبادی» افزود: راهی که امام خمینی (ره) ترسیم کرد با خون شهدا آبیاری شد و با رهبری مقام معظم رهبری تا ظهور امام زمان (عج) ادامه دارد.
وی، با اشاره به برگزاری کنگره ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی ادامه داد: جهت‌گیری استان مرکزی در این کنگره نقش امام خمینی(ره) در دوران دفاع مقدس بود.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: هر پیام امام راحل در دوران جنگ تحمیلی دشمن را به ذلت می‌کشاند و نور امید را در رزمندگان و خانواده شهدا روشن می‌کرد.
آیت الله دری نجف‌آبادی ویژگی ها، موضع‌گیری ها و تصمیمات امام خمینی (ره) را دایره المعارف دانست و افزود: روش امام در پیروزی انقلاب اسلامی مبارزه بدون ریختن خون بود.
وی اظهار داشت: نقش امام خمینی(ره) در هدایت، فرماندهی، انسجام نیروهای مسلح، وحدت کلمه و دفاع از حریم شهدا مهم و قابل بررسی است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اجرای طرح هفت اقلیم، بیان کرد: در این طرح جوانان ،دانشجویان و اساتید با زندگی امام راحل از زمان تولد در خمین تا تحصیل در اراک و قم، تبعید در نوفل لوشاتو و ارتحال در تهران آشنا می شوند.
آیت الله دری نجف‌آبادی گفت: سال‌های ۱۲۹۰ تا ۱۳۰۰ یه دوره تاریخی حساس از کشور است اما، اطلاعاتی از این ایام به طور کامل در دسترس نیست.
وی ادامه داد: طلبه‌ها همواره در مقاطع مختلف تاریخی از امام خمینی (ره) حمایت کردند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین نیز در این آئین گفت: ۱۵۰ مقاله به دبیرخانه علمی کنگره ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی در موضوعات مدیریت و اندیشه‌های دفاعی امام خمینی(ره) ، کارآمدی سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ارسال شد.
«حسین خسروی» افزود: ۴۰ مقاله از سوی مرکز تحقیقات سپاه گزینش شد.
وی اضافه کرد: ۱۲ جلد کتاب شامل چهار مجموعه مقاله و هشت کتاب چاپ شد و این کتاب‌ها در این آیئن رونمایی می‌شود و پنج جلد کتاب نیز در دست چاپ است.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز با اشاره به اینکه نظام به اقدامات ماندگار نیاز دارد، گفت: این اقدامات با تهاجم فرهنگی و تحریف ها مقابله می‌کند.
سردار سرتیپ پاسدار «محسن کریمی» با اشاره به برگزیدن نام امام خمینی (ره) برای کنگره شهدای استان مرکزی، اظهار داشت: تفاوت کنگره این استان با استان های دیگر در محتوا است.
وی ادامه داد: رونمایی از ۱۶۰ عنوان کتاب، جمع ‌وری اطلاعات و چاپ به‌صورت کتابچه و یک‌هزار و ۴۰۰ طرح محرومیت‌زدایی به‌نام شهدای استان مرکزی انجام شده است.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اجرای طرح هفت اقلیم، گفت: اگر بیماری کووید ۱۹ نبود تاکنون سه‌هزار نفر در این طرح شرکت کرده بودند.
سردار کریمی افزود: با اردوهای بسیج تفاهم‌نامه بسته شد تا طرح هفت اقلیم مانند راهیان نور در کشور اجرا شود.
در این آئین که جمعی از مسئولان استانی و محلی و اساتید دانشگاه حضور داشتند، ۱۲ جلد کتاب با موضوع نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس رونمایی شد.

خمین واقع در جنوب استان مرکزی زادگاه امام راحل است که ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha