کاهش کرونا آمار جراحی‌ها و درخواست خون را افزایش داده است

تهران - ایرنا - مدیر کل انتقال خون استان تهران اعلام کرد: کاهش آمار بیماران مبتلا به کرونا، آمار جراحی ها و درخواست خون را افزایش داده است. 

 به گزارش ایرنا، محمدرضا مهدی زاده روز سه شنبه، گفت: با توجه به بالا رفتن میزان جراحی‌های نیازمند به خون، مصرف خون افزایش یافته و ذخایر خون استان تهران در شرایط شکننده ای قرار گرفته‌است.

وی افزود: از شهروندان تهرانی دعوت می کنم تا همچون همیشه از بیماران نیازمند به خون حمایت کنند و با پیشقدم شدن در اهدای خون کمک کنند تا وضعیت به حالت متعادل برگردد.

وی ضمن ابراز مسرت از کاهش آمار مبتلایان به کرونا در پی واکسیناسیون گسترده گفت: امیدواریم با استقبال بیشتر شهروندان از اهدای خون شرایط پایداری در ذخایر خون استان تهران به وجود آید.

مدیر کل انتقال خون استان تهران تصریح کرد: کسانی که واکسن‌های استرازنکا و اسپوتنیک را دریافت کرده‌اند دوهفته از اهدای خون معاف هستند و بعد از ۱۴ روز شرایط اهدای خون را دارند ولی تزریق دیگر واکسن های کرونا منعی برای اهدای خون ندارد و همچنین بهبود یافتگان کرونا نیز می تواند یک ماه پس از بهبودی برای اهدای خون مراجعه کنند.

 مهدی زاده تاکید کرد اهدای خون تاثیر واکسن کرونا را کاهش نمی‌دهد و اهدای این حجم از خون در ایمنی اهدا کنندگان پس از تزریق واکسن کرونا تاثیر منفی ندارد.

مدیر کل انتقال خون استان تهران افزود: اهدا کنندگان با خیال راحت می‌توانند نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha