ساخت آموزشگاه ویژه اتباع خارجی در مرودشت فارس آغاز شد
عکس تزئینی است.

شیراز-ایرنا- ساخت آموزشگاه ویژه اتباع خارجی در شهر مرودشت فارس در حالی آغاز شد که به گفته معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، این وزارتخانه توجه ویژه ای به ساخت مدارس برای اتباع افغان دارد و در این زمینه رویکردی رو به جلو داشته است.

بنا بر مطلب دریافتی روز سه‌شنبه، علیرضا کمرئی در این آیین گفت: جمهوری اسلامی ایران از اوایل انقلاب سابقه خوبی در توجه به اتباع داشته است و این کشور ملجا و پناهگاه خوبی برای کسانی بوده که شرایط زندگی در کشور خود را نداشته اند.

 معاون وزارت آموزش و پرورش، ادامه داد: رسالت انسانی و اخلاقی همه ما است که هرگاه انسانی نیاز به کمک داشته باشد با تمام توان خود و با همکاری سازمان ملل به انها کمک کنیم.

کمرئی افزود: در سال تحصیلی گذشته ۵۴۰ هزار دانش آموز افغانستانی در مدارس ایران مشغول به تحصیل بوده اند که امسال این رقم افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: یک هویت مشترک بین ما و افغانستانی ها وجود دارد که دین و تاریخ مشترک ما پیوند عمیقی را بین دو کشور ایجاد کرده است.

رییس ستاد پروزه مهر وزارت آموزش و پرورش گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی  تأکید ویژه بر تحت پوشش تحصیلی قرار دادن اتباع خارجی داشته اند و این باعث شد این دانش آموزان بدون هیچ فاصله ای با دانش آموزان ایرانی از امکانات و خدمات آموزشی برخوردار شوند. 

کمرئی گفت: شمار اتباع افغان با تأثر از شرایط کشورشان رشد داشته اند که باید برنامه های ویژه ای برای آنان تدارک دید.

معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: در ارائه فرصت های یادگیری به دانش آموزان افغان بسیار خوب عمل کرده ایم و آنها در کنار دانش آموزان ایرانی با یک نگاه واحد رشد و پرورش پیدا کرده اند.

آموزشگاه ویژه اتباع خارجی شهرستان مرودشت در زیربنایی به مساحت یک هزار و ۶۷۵ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال از محل مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس احداث می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha