وزیرکشور:همه مسئول پیشگیری از آسیب های اجتماعی هستند

یاسوج- ایرنا- وزیر کشور گفت: اگر همگان در برابر آسیب های اجتماعی احساس مسئولیت نکنند دولت هم به تنهایی نمی تواند کاری از پیش ببرد.

به گزارش ایرنا، احمد وحیدی در آیین تکریم و معارفه استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: آسیب اجتماعی نه توسط استاندار و فرماندار که به دست توانای ملت  حل می شود.
وزیر کشور ادامه داد:  برخی فکر می‌کنند ملت یک طرف و دولت طرف دیگر است در حالی که دولت زمانی دولت است که بخشی از ملت باشد.
وی با تاکید بر مسئولیت پذیری همگانی افزود: فرهنگ زیربنای توسعه  است و برخی تصور می کنند توسعه پول ایجاد می کند  در حالی "فرهنگ کاری" که افراد با تمام وجود پای کار می آیند پول هم تولید می کند.
وحیدی با بیان اینکه تکیه بر درآمدهای نفتی فرهنگ را دچار مشکل کرده است گفت: درامدهای نفتی نگاه ما به کار را نیز دچار مشکل کرده است که  باید این موضوع  را حل کنیم.
وزیر کشور گفت: بسیاری از کشورها منابع زیرزمینی  ندارند اما چون فرهنگ کار را در میان خود ایجاد کرده‌اند منابع را می آفرینند.
وی یادآو ی کرد: سرمایه هر کشوری  مردم و جوانان ، ابتکارات و خلاقیت های آنان است و  پول نفت سرمایه نیست.
وحیدی ادامه داد: اگر از  ظرفیتهای استان به درستی استفاده شود این استان نه تنها نیاز به کمک ندارد بلکه به تهران کمک می کند.
 وی یادآوری کرد:  استانی با این همه ثروت نیاز به کمک گرفتن از جاهای دیگر ندارد اما باید یک مسئله در این استان حل شود اگر فرهنگمان را از شائبه ها و فرهنگ حرف های فتنه انگیز خالی‌ و دور کنیم آن وقت خواهیم دید که ما دارای قدرت عظیمی هستیم.
وزیر کشور تا کید کرد:ما باید همبستگی‌ها را برای انجام کار حفظ کنیم.

 وی با بیان اینکه قدرت ما شهدا هستند گفت:  با این قدرت هر کمبود و نداشته‌ ای را می‌توان جبران کرد.
وحیدی گفت: حرکتی پایدار خواهد بود که به منبع مردم و مردم هم به منبع الهی وصل باشد.
وزیر کشور با اشاره به تبلیغات زمان انتخابات گفت: برخی با همه وجود تلاش کردند که ملت را ناامید و نظام را تضعیف کنند و گفتند که با انتخاب آقای رئیسی جنگ خواهد شد. اما سازمان شانگهای در مقابل رئیس جمهور ایران تعظیم کرد. 
وی ادامه داد: کشور با قدرت می‌تواند مشکلات خود را برطرف کند باید به این باور برسیم که بر توان خودمان تکیه کنیم و نباید نگاهمان به دیگران باشد.

وزیر کشور ظهر امروز وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شد و عصر سه شنبه با حضور در شورای اداری استان آیین تکریم و معارفه استاندار انجام شد.

هیات وزیران در جلسه مورخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰، به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد اصل (۱۳۸) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، به  سید علی احمدزاده به عنوان استاندار منتخب کهگیلویه و بویراحمد رأی اعتماد داد.

در جلسه امروز از خدمات حسین کلانتری استاندار سابق کهگیلویه و بویراحمد تقدیر شد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha