یهودیان در مخالفت با رژیم صهیونیستی مقابل سازمان ملل تجمع کردند

تهران - ایرنا - یهودیان ارتدوکس مقیم آمریکا در مخالفت با رژیم اشغالگر قدس مقابل سازمان ملل تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

به گزارش ایرنا، شبکه «روسیا الیوم» ، امروز (سه شنبه) اضافه کرد که تجمع اعتراض آمیز یهودیان ارتدوکس از فرقه «ناتوری کارتا» روز گذشته (دوشنبه) در مقابل مقر سازمان ملل در شهر نیویورک برگزار شد.  

یهودیان شرکت کننده در این تجمع اعتراض آمیز با در دست داشتن بنرهایی، جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی را محکوم کردند و این رژیم را ظالم و اشغالگر دانستند.  

تجمع اعتراض امیز یهودیان به رژیم صهیونیستی در مقابل سازمان ملل همزمان با سخنرانی «نفتالی بنت» نخست وزیر این رژیم در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شد.  

نفتالی بنت در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، لفاظی‌ها و اتهامات این رژیم علیه برنامه هسته‌ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد. 

وی با اذعان به اینکه ایران در چند سال گذشته یک جهش بزرگ در زمینه تحقیق و توسعه هسته‌ای داشته است، گفت که  با حرف نمی‌توان حرکت سانتریفیوژها را متوقف کرد. 

نخست وزیر رژیم اسرائیل ادعا کرد که برنامه ساخت سلاح هسته‌ای ایران به نقطه غیر قابل برگشتی رسیده و تمامی خطوط قرمز را رد کرده است. 

اتهام زدن به ایران در حالی از سوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی تکرار می‌شود که این رژیم دستکم ۲۰۰ بمب هسته‌ای در اختیار دارد و تاکنون اجازه بازرسی از مراکز اتمی خود را به بازرسان سازمان بین المللی انرژی اتمی نداده است. 

توسعه اسلام گرایی در منطقه،  نابودی اسراییل و توسعه نفوذ در عراق، لبنان، سوریه، یمن و غزه  از سوی جمهوری اسلامی ایران بخش دیگری از لفاظی‌ها و اتهاماتی بود که بنت مطرح کرد. 

وی با طرح این ادعا که تهران تلاش دارد تمام خاورمیانه را زیر چتر هسته‌ای خود در آورد، حرف چندی پیش خود را دوباره تکرار کرد و گفت که این رژیم اجازه ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران را نمی‌دهد. 

این ادعاهای بنت در حالی مطرح می‌شود  «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر سال‌های ۲۰۰۹- ۲۰۰۶ رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای نوشت که این رژیم قدرت نظامی که بتواند توان هسته‌ای ایران را برای همیشه از بین ببرد ندارد. 

اولمرت در روزنامه «هاآرتص» نوشت که سیاست «بنیامین نتانیاهو» در قبال ایران و تکرار این ادعا که ایران در آستانه دستیابی به سلاح اتمی است، درست نبود، چرا که غنی‌سازی وسیع و سریع اورانیوم لزوما موجب نمی‌شود که ایران به بمب اتم دست یابد. 

وی در پاسخ به سؤال خود مبنی بر اینکه پس در قبال توان هسته‌ای ایران چاره چیست و چه باید کرد، نوشت:  «سخنان تحریک‌آمیز باعث نمی‌شود که توان نظامی واقعی برای از بین بردن توان هسته‌ای ایران را به طور کامل به دست آورید، آن‌گونه که در عراق و سوریه انجام دادیم و زمانی که تلاش می‌کنیم تا آماده مواجهه فراگیر نظامی شویم، ممکن نیست که چگونگی پایان آن را ارزیابی کنیم.» 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha