اعلام شعار هفته ملی کودک و معرفی داوران منطقه‌ای جشنواره قصه‌گویی

تهران- ایرنا- دبیرخانه بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، داوران مرحله منطقه‌ای این رویداد فرهنگی و ادبی را معرفی و دبیر هفته ملی شعار امسال این هفته را «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» اعلام کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در مرحله‌ی منطقه‌ای این دوره از جشنواره قصه‌گویی، دو شیوه‌ قصه‌گویی شاملِ بخش «آیینی‌سنتی» و بخش «ملی» به صورت جداگانه داوری می‌شود.

در این جشنواره، کل کشور به دو منطقه - یک منطقه ۱۵ استان و منطقه دیگر ۱۶ استان-  تقسیم شده است. داوران در تهران به صورت متمرکز، هم‌زمان یک گروه بخش «آیینی‌سنتی» و گروه دیگر «بخش ملی» را داوری می‌کنند.
کبرا بابایی نویسنده کودک و نوجوان و مدرس قصه‌گویی، رضا موزونی نویسنده و پژوهش‌گر ادبیات کودک و نوجوان، محمد سیمزاری، نویسنده، بازیگر و کارگردان، داوران گروه اول بخش «ملی» مرحله منطقه‌ای را تشکیل می‌دهند.
همچنین محمدرضا یوسفی، نویسنده و نظریه‌پرداز ادبیات کودک و نوجوان، ملک چیذری پژوهش‌گر ادبیات کودک و مدرس قصه‌گویی و حامد زحمتکش طراح و کارگردان، گروه دوم بخش «ملی» مرحله منطقه‌ای جشنواره قصه‌گویی هستند.
داوری بخش آیینی‌سنتی مرحله منطقه‌ای جشنواره قصه‌گویی را فهمیه باروت‌چی بازیگر و کارگردان تئاتر، اردشیر صالح‌پور، نویسنده، پژوهش‌گر، کارگردان و مدرس تئاتر و علی‌مراد خرمی، کارشناس فرهنگی کانون پرورش فکری و دبیر و داور چند دوره جشنواره قصه‌گویی تشکیل می‌دهند.
داوران بخش قصه‌گویی با زبان اشاره را نیز وحیده نظری مدرس زبان اشاره مدارس استثنایی و آموزگار کودکان کم‌توان ذهنی، کیخسرو رنگرز مدرس زبان اشاره انجمن ناشنوایان و آموزش و پرورش و مهتاب شهیدی مدرس و داور قصه‎‌گویی و مربی کانون پرورش فکری شامل می‌شوند.
مرحله پایانی بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دبیری محمد گودرزی‌دهریزی هم‌زمان با شب یلدا برگزار می‌شود.

اعلام شعار هفته ملی کودک و معرفی داوران منطقه‌ای جشنواره قصه‌گویی

حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی، شعار هفته ملی کودک

ویژه برنامه‌های روز جهانی و هفته ملی کودک در سال ۱۴۰۰ با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» در سراسر کشور برگزار می‌شود.

ابوالقاسم سلیمانی دبیر هفته ملی کودک با اعلام این خبر گفت: پس از بررسی شعارهای پیشنهادی هفته ملی کودک از سوی سازمان‌های فعال در حوزه کودکان و نوجوانان، این شعار برای برنامه‌های روز جهانی و هفته ملی کودک انتخاب شد. او توضیح داد که ویژه برنامه‌های هفته ملی کودک طی روزهای  ۱۶ تا ۲۲ مهر ۱۴۰۰ در سراسر کشور به‌صورت مجازی و حضوری اجرا خواهد شد.

به‌گفته‌ مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، تکیه بر شادیِ، نشاط و بازی از جمله نکته‌های مهمی است که این رویداد بر آن تاکید دارد و با این نگاه است که برگزاری ویژه‌برنامه‌هایی متنوع با اهداف این رویداد تعریف شده و فراهم‌آوردن زمینه‌هایی برای ایجای فضای شاد و با نشاط بخشی از رویکردهای اصلی این برنامه فرهنگی خواهد بود.

سلیمانی افزود: در این هفته تمام استان‌های کشور با همراهی نهادها و سازمان‌های مختلف برنامه‌های متنوعی را برای کودکان و آگاهی‌بخشی درباره مسایل و نیازهای کودکان تدارک دیده‌اند.
دبیر هفته ملی کودک ادامه داد: بر همین اساس با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا در کشور، بیشتر برنامه‌های این هفته به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.
یادآوری می‌شود اسامی روزهای هفته ملی کودک و ویژه‌برنامه‌های روز جهانی کودک نیز به‌زودی اعلام خواهد شد.

مسابقه نقاشی «کلاس آنلاین در کرونا» ویژه زبان‌آموزان کانون زبان

به مناسبت هفته ملی کودک مسابقه نقاشی «کلاس آنلاین در کرونا» ویژه زبان‌آموزان کانون زبان ایران برگزار می‌شود.

هم‌زمان با فرا رسیدن هفته ملی کودک، کانون زبان ایران با انتشار فراخوانی از کودکان زبان‌آموز خود در سراسر کشور برای شرکت در این مسابقه دعوت کرد. علاقه‌مندان تا چهاردهم مهر ۱۴۰۰ فرصت دارند تا آثار خود را به نشانی اینترنتی iliprtab@gmail.com  ارسال کنند.
استفاده از هر نوع ابزار نقاشی مداد رنگی، پاستل، آبرنگ، گواش، رنگ روغن، جوهر، سیاه قلم و آزاد است. شرکت کنندگان باید همراه اثر نام و نام‌خانوادگی، شماره زبان‌آموزی و مرکز آموزشی خود را ارسال کنند.
پس از ارزیابی آثار ارسالی، ۵ اثر برگزیده در صفحه اینستاگرام کانون زبان ایران منتشر شده و برای زبان‌آموزان خالق این آثار تخفیف ۵۰ درصدی شهریه ترم زمستان اعمال می‌شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha