تیم فوتبال راهیان کرمانشاه به مسابقات لیگ دسته اول امسال نرسید

کرمانشاه - ایرنا - رییس هیات فوتبال استان کرمانشاه گفت: با توجه به زمان اندک باقیمانده تا آغاز رقابت های لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور، عملا دیگر امکان حضور تیم راهیان در این رقابت ها وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا محبی زنگنه عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه پیگیری های فراوان هیات فوتبال و دیگر مسوولان استان نتیجه نداد تا تیم راهیان حداقل امسال از حضور در لیگ دسته اول بازماند.

وی افزود: از چند ماه قبل و با دستور استاندار کرمانشاه پرونده بازگشت دوباره راهیان به لیگ دسته اول را به صورت جدی پیگیری کرده و حتی چند دیدار نیز با مسوولان فدراسیون فوتبال برگزار کردیم.

محبی تصریح کرد: در یکی از این دیدارها آقای بهاروند رییس سازمان لیگ عنوان کرد که پرونده تیم راهیان برای بازگشت دوباره به لیگ دسته اول فوتبال به کمیته انضباطی ارجاع داده خواهد شد.

رییس هیات فوتبال استان کرمانشاه ادامه داد: در یکی از سفرهایم به تهران و دیدار با مسوولان فدراسیون فوتبال پیشنهاد واگذاری امتیاز یکی از ۴ تا ۶ تیمی که ظاهراً قرار است از لیگ دسته اول کناره گیری کنند به راهیان را هم مطرح کردم اما در نهایت این امر محقق نشد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط و اینکه قرعه کشی مسابقات طی روزهای آتی انجام و تیم راهیان هنوز تشکیل نشده عملا باید حضور این تیم را در رقابت های امسال منتفی اعلام کرد.

محبی زنگنه با ابراز تأسف از این اتفاق، ابراز امیدواری کرد برای فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۲ شاهد حضور راهیان در مسابقات لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور باشیم.

تیم فوتبال راهیان کرمانشاه تنها نماینده فوتبال استان در مسابقات لیگ دسته اول فصل ۹۴ – ۹۳ بود که در پایان این رقابت ها به شکل عجیبی به لیگ دسته ۲ سقوط کرد، موضوعی که از همان زمان مسوولان باشگاه زیر بار آن نرفته و اقدامات قانونی خود را برای بازگشت دوباره به این رقابت ها آغاز کردند.

دوندگی های زیاد مدیران راهیان در نهایت نتیجه داد و دستگاه قضایی نیز با تشکیل دادگاه های بدوی و تجدیدنظر حکم را به سود نماینده فوتبال کرمانشاه و بازگشت دوباره آن ها به لیگ دسته یک صادر کرد و طبق این آرا راهیان می بایست در فصل ۹۷ - ۹۶ بازهم در لیگ آزادگان حضور پیدا می کرد اما مقاومت فدراسیون مانع از تحقق این امر شد.

با این حال اعتراض فدراسیون نشین ها نیز بی نتیجه ماند و دیوان عالی کشور نیز آخرین مرجعی بود که رای صادره در دادگاه های گذشته را تایید و اعلام کرد راهیان کرمانشاه باید به لیگ دسته اول فوتبال کشور بازگردد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha