۶ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۵۸
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 84486901
۰ نفر

برچسب‌ها

تصفیه خانه آب شوشتر تا پایان امسال وارد مدار می شود

اهواز -ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: تصفیه خانه آب مدرن شوشتر تا پایان امسال تکمیل و بهره برداری می شود.

به گزارش ایرنا حمید رضا جانباز روز سه شنبه در بازدید از روند ساخت و تکمیل پروژه تصفیه خانه آب شوشتر بیان کرد: آب آشامیدنی شهرستان شوشتر از چاه های تراوشی و چاه های پنهان حاشیه رودخانه کارون تامین می شود و میزان برداشت آب تحت تاثیر کم آبی ها  و خشکسالی قرار می گیرد لذا سازمان آب و برق خوزستان اقدام به طراحی تصفیه خانه مدرن در این شهرستان کرده است.

وی افزود: این تصفیه خانه آب مورد نیاز  ۵۰ درصد از شهروندان شوشتر و روستاهای حاشیه شهر را تامین می کند.

جانباز ادامه داد:روند اجرای پروژه با سرعت مناسب در حال اجرا است و سازه های پروژه پیشرفت ۸۰ درصدی دارد ، ؛ امیدواریم با برنامه ریزی انجام شده و با تزریق به موقع اعتبارات این تصفیه خانه مدرن هر چه زودتر وارد مدار شود.

وی  اعتبار هزینه شده برای این پروژه را تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آن را ۳۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

مدیر عامل آبفای کشور ادامه داد: این تصفیه خانه به عنوان یک  طرح پدافندی در خشکسالی هایی همچون امسال، بدون هیچ دغدغه ای آب مورد نیاز شهر شوشتر و روستاهای اطراف را تامین می کند.

جانباز افزود:برای تکمیل فاضلاب شهر شوشتر  می توان از محل اعتباری ماده ۵۶ استفاده کرد .

پروژه توسعه و بهبود فاضلاب در خوزستان در ۸۶ شهر استان در حال انجام است و پروژه فاضلاب شهرستان اهواز نیز از پارسال کلید خورد و رهبر معظم انقلاب مبلغ پنج میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به پروژه فاضلاب اهواز تخصیص دادند.

تابستان امسالبیشتر مناطق استان دچار خشکسالی شد و طبق اعلام شرکت آبفای استان ۷۰۲ روستای با بحران آب روبه‌رو شدند که در اقدام ضربتی مشکل آبرسانی به ۲۳۱ روستا حل شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha