مسوول مسابقات لیگ یک فوتبال:به هر قیمتی در هر ورزشگاهی بازی نمی‌گذاریم

تهران- ایرنا- مسوول برگزاری مسابقات لیگ دسته یک فوتبال باشگاه‌های کشور گفت: استاندارد ورزشگاه‌ها تغییر کرده و دیگر به هر قیمتی در هر ورزشگاهی بازی نخواهیم گذاشت.

به گزارش ایرنا، فریبرز محمودزاده امروز (سه‌شنبه) در حاشیه مراسم قرعه‌کشی لیگ یک اظهار داشت: همانند سال‌های گذشته، قرعه‌کشی به نحوی بود که در بحث میزبانی و میهمانی تداخلی در میزبانی تیم‌ها به وجود نیاید. مهم انجام قرعه‌کشی مسابقات بود. 

وی افزود: استان‌های تهران و کرمان دارای سه تیم هستند و به همین دلیل سعی شد، اعدادی را به تیم‌ها بدهیم که در بخش میزبانی مشکلی به وجود نیاید. گیلان، بوشهر و خوزستان هم ۲ تیم دارند و ۶ استان هم یک تیم داشتند. 

مسوول برگزاری مسابقات لیگ یک اضافه کرد: زمان برگزاری لیگ برتر در نشستی با حضور مسوولان تیم ملی، تغییر کرد و ما هم برای همکاری بازی‌ها را به هجدهم و نوزدهم  مهرماه منتقل کردیم. برخی انتقاد کردند که چرا زمان آغاز لیگ یک را به تعویق انداختیم. تفاوت زیاد در زمان برگزاری لیگ برتر و لیگ یک به تیم‌ها ضربه می‌زد.  ۱۲ باشگاه درخواست داشتند که باز هم زمان تغییر کند که امشب نشستی را برگزار خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: به طور قطع لیگ یک قبل از لیگ برتر و ۲۷ مهرماه آغاز خواهد شد و اگر تاریخ اعلام شده تغییر کند، این بازی‌ها در ۲۴ و یا ۲۵ مهرماه برگزار خواهد شد. تعویق مسابقات بیشتر از این امکان‌پذیر نیست و همین الان هم فشردگی مسابقات بالا خواهد رفت.

محمودزاده در خصوص مالکیت بادران که آیا به استان دیگری منتقل شده یا خیر، گفت: قرعه‌کشی به گونه‌ای بود که میزبانی این تیم در تهران، قزوین و یا هر شهر دیگری که بود مشکلی وجود نداشته باشد. شرط اصلی انتقال مالکیت، دریافت تاییدیه کمیسیون ماده پنج وزارت ورزش و جوانان است. هنوز تاییدیه نیامده و بادران همچنان برای استان تهران است.

وی در خصوص اینکه برخی ورزشگاه‌ها مجوز برگزاری بازی را نگرفته‌اند اضافه کرد: استانداردهای ورزشگاه‌ها تغییر کرده و دیگر به هر قیمتی در هر ورزشگاهی بازی نخواهیم گذاشت. سازمان لیگ روی کیفی‌سازی مسابقات تاکید دارد.  با مسوولان شهرهای مختلف مکاتبه و تاکید کردیم که یا ورزشگاه جدید برای میزبانی‌ معرفی کنند و یا ورزشگاه‌ها را استانداردسازی کنند.

مسوول برگزاری مسابقات لیگ یک گفت: برای مثال شهربابک تا زمانی که مشکل هتل داشته باشد، بازی در آن شهر برگزار نخواهد شد و سیرجان میزبان بازی‌های تیم این شهر است. ورزشگاه غدیر تهران هم به دلیل مشکلاتی چون نور و چمن از فهرست ورزشگاه‌های استاندارد خارج شد. البته قول دادند این ورزشگاه را به استاندارد نزدک کنند. ورزشگاه آستارا نیز جایگاه ویژه ندارد. امیدوارم تا شروع مسابقات این ورزشگاه نیز به استاندارد نزدیک شود. در تختی جم چمن ورزشگاه مشکل دارد. تختی اهواز هم مشکل دارد. در شیراز هم حافظیه و پارس را امیدوارم تا مسابقه برسانند. ورزشگاه هفت تیر بابل هم مشکل دارد. امیدواریم ورزشگاه تبریز هم آماده شود.

محمودزاده در مورد قوانین هم گفت: استاندارد بازی‌های لیگ برتر و لیگ دسته اول متفاوت از لیگ های دیگر است و فعلا قوانین تفاضل گل است. اگر قرار به تغییر باشد اعلام خواهیم کرد. نقل و انتقالات همیشه در وقت اضافه دقیقه ۹۰ تیم‌ها می‌آیند و برای ثبت قرارداد اقدام می‌کنند و از تیم‌ها می‌خواهیم زودتر برای ثبت قرارداد اقدام کنند. تیم ها آخرین روز برای ثبت قرارداد اقدام نکنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha