۷۰ هزار نفر در شهرستان شازند علیه ویروس کرونا ایمن‌سازی شدند

اراک - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند گفت: ۷۰ هزار نفر از شهروندان شازند تاکنون علیه ویروس کرونا ایمن‌سازی شدند که معادل ۷۰ درصد از جامعه هدف واکسیناسیون در این شهرستان است.

دکتر «مرتضی واعظ» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۶۶ هزار دز در نوبت اول و ۳۰ هزار دز نیز در نوبت دوم تزریق شد.
وی بیان داشت:  واکسیناسیون نیروهای انسانی واحدهای تولیدی این شهرستان از جمله پتروشیمی، پالایشگاه و نیروگاه حرارتی شازند و سایر کارگاه‌های تولیدی نیز انجام شده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند اظهار داشت:  واکسیناسیون افراد بالای ۱۵ سال که غالب آنان جامعه دانش‌آموزی هستند در شازند کلید خورده است و پیش بینی می‌شود تا پایان هفته تمامی افراد مشمول این گروه‌های سنی واکسن خود را دریافت کنند.
دکتر واعظ تصریح کرد: امید می‌رود که پس از واکسیناسیون این جامعه هدف، شرایط برای حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس به‌صورت حضوری فراهم شود.
وی تاکید کرد: واکسیناسیون شهرستان شازند در ۶ مرکز تجمیعی، سه مرکز منتخب کرونا، ۲۱ مرکز درمانی شهری و روستایی و همچنین ۸۴ خانه بهداشت انجام می‌شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند با بیان اینکه وضعیت بیماری کووید ۱۹ به‌لحاظ رنگ‌بندی در این شهرستان نارنجی است، افزود:  میزان مبتلایان و  بیماران بستری در این خطه هفته جاری ۵۰ درصد کاهش یافته است.
دکتر واعظ خاطرنشان کرد: انتظار است با انجام واکسیناسیون عمومی و  رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ریشه‌کنی بیماری کووید ۱۹ محقق شود.

شهرستان شازند از توابع استان مرکزی است که در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده و در این منطقه بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha