اینفوگرافیک ۱۸ شهید شاخص خراسان شمالی به سه زبان تهیه شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: اینفوگرافیک ۱۸ شهید شاخص استان به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی تهیه و در شبکه‌ها و کانال‌های فضای مجازی منتشر شد.

امیر سرتیپ محمد نجاتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا شمار شهدای شاخص استان را که در دوران دفاع مقدس امیر و سردار بودند ۶۴ نفر عنوان کرد و گفت: تاکنون اینفوگرافیک ۱۸ شهید شاخص در استان تهیه شده و مابقی نیز در دست اقدام  است.

وی افزود: ایرج رستمی، محمد علی صفا، قاسم صادقی، مهدی وحیدی، حمید رضا نیستانی و رستمعلی نوری از جمله شهدای شاخص این استان هستند.

نجاتی اظهار داشت: همچنین هم اینک اینفوگرافیک شهدای گمنام این استان از جمله شهدای گمنام دانشگاه آزاد، پادگان ها، شیروان، بجنورد نیز تهیه شده است.

وی افزود: ۷۲ شهید گمنام در ۳۲ نقطه در سطح استان در دانشگاه ها، بوستان ها، پادگان ها و سایر اماکن تدفین شده اند.

وی از مستند سازی شهدای شاخص نیز خبر داد و گفت: زندگی نامه این شهدا به صورت فیلم و سایر روش ها تهیه خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان شمالی بر ترویج فرهنگ شهادت و فداکاری در راه دفاع از کشور تاکید کرد و گفت: هم اکنون باید از هر روش و شیوه ای استفاده شود تا این مهم در بین جامعه و بخصوص در میان قشر جوان و نوجوان نهادینه شود.

با توجه به یکپارچگی خراسان بزرگ در آن دوران نیروهای استان با حضور در لشکرهای ۵ نصر، لشگر ویژه شهدا، لشکر ۲۱ امام رضا (ع)، لشکر ۷۷ خراسان، لشکر ۲۸ روح الله، پدافند هوایی ارتش، گروه ۶۱ محرم، جهاد سازندگی خراسان بوده که حماسه ها آفریدند.

حضور در جبهه های نبرد و فاصله طولانی این مرز و بوم از مناطق جنگی نامی نیک از مردم این دیار در دفاع مقدس باقی نهاد.
استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی سه هزار شهید تقدیم نظام اسلامی کرده که این استان در دوران هشت ساله دفاع مقدس ۳۵ هزار رزمنده در جبهه های نبرد داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha