بنیاد برکت به ۳۰ طرح دانش بنیان خراسان شمالی تسهیلات داد

بجنورد- ایرنا- مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در خراسان شمالی گفت: این نهاد نیمه نخست امسال به ۳۰ طرح دانش بنیان استان که بیشتر آنها در حوزه های خدماتی و فنی بویژه الکترونیکی هوشمند و تجهیزات پزشکی است ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات داد.

جواد عبدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هم اکنون نیز برخی از طرح های دانش بنیان در مرحله معرفی به بانک هستند، افزود: این تسهیلات با توجه به طرح متقاضی از ۶۰۰ میلیون ریال تا یک میلیارد ریال با بازپرداخت پنج ساله پرداخت می شود.

عبدی یادآور شد: میزان تسهیلاتی پرداختی پارسال به طرح های دانش بنیان ۴۰۰ میلیون ریال بود که در این میان به ۱۰ طرح پژوهشی استان پرداخت شد.

وی با اشاره به چگونگی شناسایی افراد واجد شرایط دریافت تسهیلات، خاطرنشان کرد: این افراد از طریق پارک‌های علم و فناوری مستقر در استان‌ شناسایی و پس از تایید طرح‌شان به بنیاد معرفی می‌شوند و همچنین مجریان بنیاد برکت نیز با شناسایی و معرفی این افراد، زمینه ایجاد اشتغال را برای آن‌ها فراهم می‌کنند.

بنیاد برکت براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺳﺘﺎد اﺟﺮایی ﻓﺮﻣﺎن ﺣﻀﺮت اﻣﺎم(ره) تاسیس شده است و در زمینه های آموزشی، بهداشتی، برق‌رسانی، آبرسانی، مخابراتی، فرهنگی، آبخیزداری و دامپروری فعالیت می کند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

شمار شرکت های فناور زیرمجموعه پارک علم و فناوری این استان ۱۰۸ شرکت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha