کاهش آمار ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونا در هند

تهران- ایرنا - وزارت بهداشت هند اعلام کرد با ثبت ۱۸ هزار و ۷۹۵ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا و مرگ ۱۷۹ نفر در شبانه روز گذشته، این کشور به سمت کاهش آمار ابتلا و مرگ پیش می رود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری « پرینت » هند، وزارت بهداشت هند اعلام کرد پس از گذشت ۲۰۱ روز، امروز در این کشور با ثبت  زیر ۲۰ هزار نفری موارد ابتلا به ویروس کرونا یعنی ۱۸ هزار و ۷۹۵ مورد شمار کلی مبتلایان به این ویروس به ۳۳ میلیون و ۶۹۷ هزار و ۵۸۱ نفر رسید. این در حالی است که تعداد موارد ابتلا به کمترین میزان خود در ۱۹۲ روز گذشته رسیده است. همچنین موارد مرگ و میر امروز ناشی از این بیماری نیز با ثبت ۱۷۹ نفر به کمترین میزان خود در ۱۹۳ روز گذشته رسیده است . بر این اساس تا کنون ۴۴۷ هزار و ۳۷۳ نفر جان خود را از دست داده اند. 

برپایه این گزارش موارد ابتلا با کاهش ۰.۸۷ درصدی و موارد بهبود با بالاترین افزایش یعنی ۹۷.۸۱ درصد از ماه مارس سال گذشته ثبت شده است. همچنین روز گذشته یک میلیون و ۳۲۱ هزار و ۷۸۰ تست شناسایی در این کشور انجام شده که تعداد تست های شناسایی را به ۵۶۵ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۳۱ می رساند. تعداد تست های مثبت گزارش شده روزانه ۱.۴۲ درصد است. این رقم  در مقایسه با  ۲۹ روز گذشته، ۳ درصد کمتر بوده است. 

گفتنی است هند دو موج سهمگین کرونا را در تاریخ های ۴ مه و ۲۳ ژوئن تجربه کرد. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha