همگان برای حفظ دستاوردهای دفاع مقدس تلاش کنند

زاهدان- ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تجارب، ارزش‌ها، دستاوردهای دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و مقاومت از مسائل مهمی است که همه ما باید برای حفظ، انتقال و ارتقاء آن‌ها تلاش کنیم.

به گزارش ایرنا ابوذر کوثری روز سه‌شنبه در مراسم محوری زنگ ایثار و مقاومت اظهارداشت: مقوله جنگ و دفاع در سابقه تاریخی اکثر ملت‌ها وجود دارد اما موضوع دفاع مقدس برای ما فقط یک جنگ نیست بلکه یک فرهنگ است که در آن ارزش‌های بسیاری وجود دارد.

وی با بیان اینکه ایثار، شهادت، رشادت و حماسه‌های که در آن دوران آفریده شد همه از مهمترین ارزش‌ها و هنجارهای فرهنگ دفاع مقدس است افزود: حفظ این ارزش‌ها و هنجارها و بسط آن برای نسل‌های آینده یک موضوع مهم برعهده همه ماست که در این میان دستگاه آموزش و پرورش باید از آن صیانت کند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ارزش‌هایی که در دوران دفاع مقدس آفریده شد همه از حماسه عاشورا نشات گرفته است ادامه داد: اگر حماسه‌آفرینی در واقعه عاشورا نسل به نسل به ما منتقل نمی‌شد قطعا در تاریخ ایران اسلامی هم حماسه‌ای همچون هشت سال دفاع مقدس برای حفاظت از میهن رخ نمی‌داد.

وی با اشاره به اینکه انتقال تجارب، ارزش‌ها و فرهنگ ایثار و مقاومت موضوع مهمی است افزود: یکی از مجموعه‌هایی که در این زمینه می‌تواند به خوبی نقش‌آفرینی کند آموزش و پرورش است که خوشبختانه تقارن هفته گرامیداشت دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی این بستر را به خوبی فراهم کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha