انتقال فرهنگ ایثار به نسل آینده مهمترین مأموریت آموزش و پرورش است

تهران- ایرنا- سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: انتقال فرهنگ، آداب و رسوم، ایثار و مقاومت به نسل آینده مهمترین ماموریت این وزارتخانه است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، علیرضا کاظمی روز سه‌شنبه در آیین ملی زنگ ایثار و مقاومت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خصوص شهدای آموزش و پرورش افزود: اولویت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل آینده است که از مهمترین آموزه های دینی به شمار می رود.

 وی تصریح کرد: انتقال این فرهنگ به نسل آینده تکلیف ما است و برگزاری زنگ ملی ایثار و مقاومت آغاز این حرکت است.

کاظمی با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای آموزش و پرورش و شهید علی لندی خاطرنشان کرد: اولویت نظام و تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران انتقال ارزش ها و فرهنگ ایثار و مقاومت به نسل آینده است.

وی با تاکید براینکه در راه ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد، ادامه داد: تشکل های دانش آموزی باید ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت را ماموریت مهم و اولویت اول خود قرار دهند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: جایگاه این فرهنگ از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است و آن را  در کتاب های درسی ارتقا خواهیم داد.

وی گفت: در این ارتباط بهترین گزینه برای شکل گیری ایران قوی و به قول رییس جمهوری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

کاظمی تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت باید به عنوان یک تکلیف آموزشی، الهی و ولایی تلقی شود و امید است بتوانیم این نقش را به بهترین شکل ممکن ایفا کنیم.

وی با قدردانی از خانواده معظم شهدا به لحاظ صبر و استقامت در همه عرصه های نظام، گفت: از همه عزیزان و بزرگورانی که در این عرصه و در راه این فرهنگ بزرگ و عظیم گام برمی دارند سپاسگزاری می کنم.

در خاتمه این آیین با گرامیداشت شهدای هشت سال دفاع مقدس از خانواده معظم شهدای آموزش و پرورش قدردانی شد.

به گزارش ایرنا، زنگ ایثار و مقاومت امروز با حضور سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در دبیرستان شاهد مبشر تهران نواخته شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha