ناوگان حمل و نقل عمومی آماده جابجایی زائران اربعین است

ایلام - ایرنا - مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری با تاکید بر اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی آماده جابجایی زائران اربعین است، گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده اکنون ۶۰۰ دستگاه اتوبوس در مرزهای مهران و شلمچه برای جابجایی زائران دپو شده است.

داریوش باقرجوان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مرز مهران اظهار داشت: رایزنی‌های لازم با استان‌ها و تشکل‌های صنفی برای جابجایی مسافران در مرزهای مهران و شلمچه انجام شده است.

وی افزود: از بعد از ظهر امروز موج بازگشت زائران به کشور آغاز می‌شود و زائران به سمت مرزها حرکت می‌کنند که در این خصوص آمادگی سازمان راهداری برای بازگشت زائران اربعین حسینی فراهم است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری با بیان اینکه هم اکنون ۶۰۰ دستگاه اتوبوس در مرزهای مهران و شلمچه برای بازگشت اولیه زائران دپو شده است، یادآور شد: زائران هم اکنون به تدریج در حال حرکت به سمت مرز هستند و در استان‌ها به تعداد مورد نیاز اتوبوس جایگزین این تعداد خواهد شد.

باقرجوان تاکید کرد: در مسیر کربلا تا مرز مهران دیدبان نیز تعبیه شده است و در طول مسیر شرایط بازگشت زائران توسط همکاران سازمان راهداری سنجیده می‌شود تا بر اساس تعداد زائرانی که به سمت مرز در حال حرکت هستند، تمهیدات اندیشیده شود.

وی با اشاره به قیمت بلیط اتوبوس‌ها نیز یادآور شد: قیمت‌ها تابع نرخ‌گذاری اربعین سال ۹۸ است و برای مسیرهای مختلف و انواع وسایل نقلیه اتوبوسی قیمت‌ها متغیر خواهد بود.

به گزارش ایرنا، مرز بین‌المللی مهران به عنوان تنها مرز زمینی برای بازگشت زائران از پیاده‌روی اربعین در نظر گرفته شده است.

بر اساس موافقت مسئولان عراقی امسال تنها ۶۰ هزار زائر از طریق هوایی مجوز حضور در پیاده‌روی اربعین دریافت کردند که بسیاری از آنها تنها بلیط رفت داشتند و بدون شک برای بازگشت از مسیر مرز مهران به کشور باز می‌گردند.

مرز مهران به دلیل امنیت و کوتاهی مسافت یکی از مرزهای پرتردد کشور برای سفر به عتبات عالیات است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha