۶ مهر ۱۴۰۰،‏ ۹:۴۷
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84486246
منبع: با مشارکت سایت ایراژن| ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۰ نفر

برچسب‌ها

تست  کرونا در منزل

آزمایشگاه تشخیص ژنتیک ایراژن با بهره‌مندی از متخصصان حرفه‌ای خدمات مختلفی از جمله انجام تست PCR کرونا را در منزل ارائه می‌دهد.

این روزها همه‌ی دنیا درگیر بیماری کرونا هستند؛ مهمان ناخوانده‌ای که همه را غافلگیر کرد. خبر خوب این است که این بیماری در حال کنترل است و تولید واکسن‌ توانسته تا حد زیادی افراد را ایمن کند. علائم کرونا و حتی نحوه بهبودی این بیماری در هر فرد متفاوت است؛ با این حال نکته‌ی مهم قبل از دریافت واکسن، انجام تست کرونا است چرا که اگر مبتلا به کرونا باشید و واکسن بزنید، ممکن است شرایط مناسبی را تجربه نکنید.

تست  کرونا در منزل

گرچه این موضوع به طور کامل تأیید نشده است اما رعایت آن ضروری به نظر می‌رسد. حال اگر مشکوک به کرونا هستید و علائم آن را دارید یا صرفا جهت اطمینان تمایل به انجام تست دارید اما نمی‌دانید که به چه صورت باید از تست کرونا بهره ببرید، اجازه دهید در این مقاله اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه دهیم.

ماسک چه میزان از ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد؟

عامل کرونا، یک ویروس سرایت کننده‌ است که از راه تنفسی انتقال پیدا می‌کند. ذرات ویروس می‌توانند زمانی که با یک فرد آلوده در تماس هستیم مارا آلوده کنند. به همین جهت بکارگیری ماسک برای کاهش ابتلا به کرونا توصیه می‌شود اما به طور قطع استفاده از این وسیله نمی‌تواند افراد را از بیماری حفظ کند. طبق آمارها اگر فرد آلوده ماسک بزند، 70 درصد شانس جلوگیری از ابتلا به کرونا را در افراد دیگر کاهش می‌دهد. ابه عبارت دیگر ماسک من از شما در برابر کرونا محافظت میکند.

احتمال آلودگی به کرونا در محل کار به ‌رغم داشتن ماسک

رفت و آمد در محل‌های کار قابل مقایسه با محیط‌های دیگر نیست. چنانچه در طول روز با افراد زیادی سر و کله بزنید، احتمال مبتلا شدن به کرونا نیز افزایش می‌یابد، حتی اگر به پیشنهاد بسیاری از متخصصین از دو ماسک استفاده کرده باشید.

در طرف مقابل بسیاری از افراد وجود دارند که مشکوک به کرونا هستند، و بدون توجه به این موضوع در منزل قرنطینه نمی‌شوند و یا حداقل اقدام به انجام تست کرونا نمی‌کنند. این‌گونه افراد نه تنها با جان خود بلکه با زندگی دیگران نیز بازی می‌کنند. به هر روی توصیه‌ی اکید داریم که اگر کوچکترین‌ علائم کرونا دارید، حتماً آن را بررسی کنید.

جالب است بدانید که بسیاری از آزمایشگاه‌ها خدمات تست کرونا در منزل دارند و حتی اگر به هر دلیلی نمی‌توانید به آزمایشگاه جهت انجام تست مراجعه کنید، به راحتی می‌توانید انجام آزمایش کرونا در منزل را درخواست کنید. نگران نباشید! در انتهای این مقاله به یک آزمایشگاه مناسب برای این منظور اشاره خواهیم کرد.

تست  کرونا در منزل

تست مولکولی یا تست PCR کرونا چگونه انجام می‌شود؟

از تست مولکولی به عنوان یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای تشخیص بیماری کرونا یاد می‌شود و برای انجام آن باید سه مرحله طی شود. ابتدا این که با بکارگیری یک سواب پنبه‌ای که در بینی یا گاهاً در گلوی فرد مشکوک به کرونا قرار داده می‌شود مواد تنفسی جمع‌آوری شده و سپس در یک لوله‌ی آزمایش قرار می‌گیرد.

در مرحله‌ی بعدی تست کرونا در محل، متخصص آزمایشگاه با بکارگیری یک‌سری دستورالعمل‌ها، مواد ژنتیکی را از نمونه جدا خواهد کرد تا آماده‌ی آزمایش کند. برای این منظور از مواد شیمیایی و یک دستگاه به نام PCR کمک گرفته می‌شود. مواد شیمیایی با مواد ژنتیکی ویروس ایجاد واکنش کرده و اگر در نمونه تست، ویروس کرونا دیده شود، موادهای شیمیایی نور فلورسنت از خود تولید خواهند کرد و این موضوع مثبت بودن کرونا را تأیید می‌کند.

البته ناگفته نماند که در تست مثبت کرونا به عدد CT نیز توجه می‌شود که هر چه مقدار CT کمتر باشد، به معنای فراگیرتر بودن ویروس در بدن بیمار است و خلاصی از بیماری دشوارتر خواهد بود. ضمناً CT بالاتر از 30، نشانه‌ای از علائم خفیف کرونا و CT بیشتر از 40 نشانه‌ی منفی بودن تست است.

ویژگی‌های محیط نمونه‌گیری کرونا در آزمایشگاه تست کرونا در تهران

اگر برای تست دادن به آزمایشگاهی مراجعه می‌کنید، حتماً مدنظر داشته باشید که محیط نمونه‌گیری، استانداردهای لازم را رعایت کرده باشد:

کارکنان مجهز به لوازمی مانند دستکش، ماسک و گان.

  • استفاده از ظروف‌ کاملاً تمیز برای قرار دادن نمونه تست‌ها.
  • استفاده از یک محیط کاملاً امن با فشار منفی که از آلودگی پرسنل و بیمار جلوگیری کند.
  • استفاده از اشعه UV پیش و پس از نمونه گیری در محیط
  • لزوم انجام تست PCR کرونا جهت پروازهای خارجی

جهت پیشگیری از سرایت این بیماری از یک کشور به کشوری دیگر، قانونی وضع شد که تمامی افرادی که قصد مسافرت‌های خارج از کشور دارند، باید نتیجه منفی تست PCR به همراه دیگر مدارک خود ارائه دهند و در غیر این صورت از پرواز آنها جلوگیری خواهدشد. اما نکته‌ی مهم این است که باید تست کرونا حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز انجام شده باشد وگرنه قابل قبول نخواهد بود؛ بهتر است دراین مورد با خط هوایی خود پیش از دادن تست کرونا مشورت کنید.

توصیه می‌کنیم که حداقل 24 ساعت قبل از پرواز نسبت به انجام تست اقدام کنید تا خیال‌تان راحت‌تر باشد. گفتنی است که حداقل زمان لازم برای انجام تست توسط آزمایشگاه 12 تا 24 ساعت خواهد بود. ضمناً دقت کنید که برگه‌های جواب تست کرونا حتما دارای کد QR باشند تا امکان استعلام نتیجه آزمایش میسر شود.

تست کرونا در منزل با تیم تخصصی ایراژن

حال با توجه به موارد عنوان شده و اهمیت کنترل بیماری کرونا، چنانچه نیاز به انجام تست PCR کرونا مخصوصاً در منزل و محل کار یا تست کرونای پرواز داشتید، به راحتی می‌توانید با آزمایشگاه تشخیص ژنتیک ایراژن از طریق راههای ارتباطی زیر تماس حاصل نمایید. این آزمایشگاه با بهره‌مندی از متخصصان حرفه‌ای خدمات مختلفی از جمله انجام تست PCR کرونا را ارائه می‌دهد.

 م. خ  

منبع: با مشارکت سایت ایراژن| ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha