چمران: صلابت خود را در دفاع مقدس تثبیت کردیم

تهران-ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شخصیت ها و مردان بزرگی دفاع مقدس را اداره کردند و توانستیم موقعیت خود را با قدرت و صلابت تثبیت کنیم.

به گزارش ایرنا، مهدی چمران روز سه شنبه در چهاردهمین جلسه شورای ششم شهر تهران با اشاره به فرا رسیدن سالروز آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس افزود: پنج مهر سالروز شکست حصر آبادان و عملیات موفقیت آمیز ثامن الائمه بود که سرآغاز پیروزی های بزرگ در دفاع مقدس محسوب می شود.

وی یادآورشد: این عملیات آغاز حرکت های موفقیت آمیز پس از شکست ها و عقب نشینی ها بود و در واقع شکست حصر آبادان به فرمان امام خمینی(ره)، نخستین حرکت ما برای دستیابی به پیروزی های پیاپی بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برگزاری پیاده روی اربعین حسینی و عزیمت تعدادی از اعضای شورای شهر به این مراسم، اعلام کرد: امید می رود در سال های آینده ما هم در شرایط مناسبی به این راهپیمایی که خود مانور بزرگ سیاسی و در دنیا بی نظیر است، بپیوندیم.

وی خاطرنشان کرد: به علت اهمیت پیاده روی اربعین به عنوان مانور بزرگ سیاسی که هجمه ها و مسائل مختلفی علیه آن مطرح است، این مانور آغاز و طلیعه ای برای ظهور امام زمان(عج) است.

چمران ادامه داد: زمانی که امام زمان(عج) خود را فرزند امام حسین(ع) معرفی می کند، نشان می دهد که بحث عاشورا و زیارت امام حسین(ع) نیز موضوع مهمی بوده و خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین به فرارسیدن هفتم مهر روز آتش نشانان اشاره کرد و گفت: آتش نشانان، افراد توانمندی هستند که طی سالیان متمادی ثابت کردند که از جان خود برای نجات جان دیگران به خوبی گذشته اند و آماده کمک به شهروندان در مواقع خطر هستند.

جلسات یکشنبه های اعضای شورای شهر با شهردار تهران احیا می شود

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در حاشیه چهاردهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در گذشته در روزهای یکشنبه اعضای شورای شهر با شهردار جلسات مشورتی داشتند، گفت: این جلسه احیا می شود.

وی همچنین با اشاره به حضور جانشین فرمانده کل سپاه در جلسه شورای شهر اظهار داشت: از حضور ایشان در جلسه شورای شهر استفاده کردیم.

چمران با اشاره لایحه تخصصی معاونت شهرسازی شهرداری تهران گفت: در این لایحه با معاونت شهرسازی اختلاف نظری داشتیم و پیشنهاد کردیم که یک هفته مهلت داده شود تا روی این لایحه بررسی شود.

وی با بیان اینکه این لایحه از طولانی شدن صدور پروانه جلوگیری می‌کند، گفت: در حال حاضر شهروندان برای دریافت پروانه به دلیل طولانی شدن، سختی می کشند.

چمران گفت: تمام تلاش ما این بوده که با استفاده از سیستم مجازی رفت و آمدها به حداقل برسد.

وی تاکید کرد: الزامی وجود دارد که شهرداری بعد از مدت ۲ ماه پس از مطالعات یک ساله ای که کرده است، راهکارهای عملی طرح صدور پروانه در مدت زمان کوتاه را ارائه کند.

چمران با اشاره به سایر مصوبات شورای شهر تهران گفت: برای کمیته فنی شهرداری تهران حجت الاسلام سید محمد آقامیری را انتخاب کردیم که در این حوزه و عمران تخصص دارند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا جلسات شورای شهر به سمت یک هفته در میان می‌رود، اظهار داشت: هر زمان که نیاز داشته باشیم که جلسه‌ای تشکیل شود و مباحثی مطرح شود می‌توانیم علاوه بر هفته دو جلسه معمول جلسات اضافه‌تر بگذاریم.

وی گفت: ولی باید مطالب پخته شده باشد تا در جلسه شورا نتیجه بهتری بگیریم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه اعضای شورا به مشورت نیاز دارند، گفت: این کار خوبی است و ما هم نیاز داریم که جلسات مشورتی داشته باشیم.

چمران گفت: هفته ای یک جلسه با شهردار تهران را برای مشورت با ایشان احیا می کنیم و اگر جلسات بیشتری در صحن بود، جلسات جابجا می‌شوند.

وی با اشاره به مرکز پژوهش شورای شهر گفت: مرکز پژوهش شورای شهر با شهرداری متفاوت است چون مسایل آنها هم با هم متفاوت است.

چمران با بیان اینکه در دوره پنجم بنابر اعلام وزارت کشور، مرکز پژوهش منحل شد، گفت: اگر فرصت کردیم در قانون این موضوع را پیش‌بینی می‌کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha