معاون استاندار ایلام: بازگشت زائران اربعین از مرز مهران آغاز شد

ایلام - ایرنا - معاون استاندار ایلام و رییس قرارگاه اربعین مرز مهران با بیان اینکه تمامی تمهیدات لازم برای بازگشت زائران اربعین حسینی در مرز فراهم شده است، گفت: بازگشت زائران اربعین به تدریج آغاز شده است و از عصر امروز شدت می‌گیرد.

احمد کرمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: موج بازگشت زائران از بامداد امروز به تدریج و به صورت محدود آغاز شده است و از عصر امروز پیک ورود زائران شدت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه برای جابجایی زائران در پایانه مرزی مهران هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد، افزود: اتوبوس به میزان کافی برای بازگشت زائران از زیارت اربعین در مرز مهران تامین شده است.

رییس قرارگاه اربعین مرز مهران با ذکر اینکه پیش‌بینی می‌شود ۷۰ تا ۸۰ درصد زائران از مرز مهران وارد کشور شوند، یادآور شد: موکب خدمت رسانی در مرز مهران برای زائران مهیا شده است و مشکلی در تامین آبرسانی وجود ندارد.

کرمی تاکید کرد: از عاشقان حسینی خواهشمندیم به این مرز مراجعه نکنند زیرا امکان خروج از مرز مهران وجود ندارد و هم اکنون زوار پس از زیارت ازبعین حسینی به تدریج وارد کشور می شوند.

به گزارش ایرنا، مرز بین‌المللی مهران به عنوان تنها مرز زمینی برای بازگشت زائران از پیاده‌روی اربعین در نظر گرفته شده است.

بر اساس موافقت مسئولان عراقی امسال تنها ۶۰ هزار زائر از طریق هوایی مجوز حضور در پیاده‌روی اربعین دریافت کردند که بسیاری از آنها تنها بلیط رفت داشتند و بدون شک برای بازگشت از مسیر مرز مهران به کشور باز می‌گردند.

مرز مهران به دلیل امنیت و کوتاهی مسافت یکی از مرزهای پرتردد کشور برای سفر به عتبات عالیات است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha