اعتراف شهروند آمریکایی به دورزدن تحریم های واشنگتن علیه پیونگ یانگ

نیویورک- ایرنا- یک شهروند آمریکایی در دادگاه اعتراف کرد که به کره شمالی برای دور زدن تحریم های آمریکا در خدمات ارزهای رمزگذاری شده، کمک کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد، ویرگیل گریفیث شهروند آمریکایی به توطئه برای نقض قانون اختیارات اضطراری بین المللی اقتصادی با ارائه خدمات به کره شمالی از جمله مشاوره فنی در مورد استفاده از ارزهای رمزنگاری شده و فناوری بلاک چین برای فرار از تحریم ها اعتراف کرده است.
این وزارتخانه آمریکایی افزود که گریفیث کارشناس ارزهای رمزنگاری شده در سال ۲۰۱۸ در زمینه ارائه خدمات به افراد در کره شمالی و توسعه و تأمین مالی زیرساخت های ارزهای رمزنگاری شده در این کشور به منظور فرار از تحریم های ایالات متحده فعالیت داشته است.
وزارت دادگستری آمریکا مدعی است گریفیث که ساکن سنگاپور بوده در سال ۲۰۱۹ با وجود اینکه وزارت خارجه آمریکا اجازه سفر به این کشور را از وی رد کرده بود، به کره شمالی سفر کرد.
در ادامه بیانیه وزارت دادگستری آمریکا آمده است که گریفیث در کره شمالی در کنفرانسی در پیونگ یانگ شرکت کرد تا دستورالعمل هایی درباره نحوه استفاده کره شمالی از ارزهای رمزنگاری شده و بلاک چین برای پولشویی و جلوگیری از تحریم های آمریکا ارائه دهد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha