جهاد اسلامی: اسرائیل به دنبال جدا کردن کرانه باختری از مقاومت است

تهران – ایرنا- خالد البطش یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطی دوشنبه شب تاکید کرد: هدف اسرائیل جدا کردن کرانه باختری از مقاومت است.

به گزارش ایرنا از شبکه المیادین، البطش گفت: البطش درعین حال بار دیگر تأکید کرد که هرچند اسرائیل به دنبال جدا کردن این دو بخش فلسطین است، اما اقدامات ضد اسرائیلی از نوار غزه به مناطق کرانه باختری نیز منتقل شده است.

وی ادامه داد: اسرائیل پس از شکست در جنگ سیف القدس و دیگر نبردها، به دنبال بازگردندن هیبت از دست رفته‌اش است.

عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی افزود: این جنگ به دشمن صهیونیست ثابت کرد ما به این رژیم اجازه نخواهیم داد فلسطین را [در کرانه باختری و چه در نوار غزه] به شکل مجزا سرکوب کند.

البطش هدف از اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی را تضعیف روحیه مردم فلسطین و جلوگیری از وقوع هر نوع عملیات در کرانه باختری یا نوار غزه دانست.

وی البته اظهار کرد: این درحالی است که مردم کرانه باختری از جنگ سیف القدس روحیه گرفته‌اند، درحالی که دشمن به دنبال پاک کردن کامل آن است.

در ادامه سخنان البطش آمده است: رژیم صهیونیستی درصدد است با هر یک از بخش‌های فلسطین چه مناطق اشغالی ۱۹۴۸، چه کرانه باختری و چه غزه به شکل مجزا برخورد کند، اما از این پس جنین و کرانه باختری در صورت یورش اسرائیل تنها نخواهند بود.

این مقام بلندپایه جهاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به افشای نام رییس جدید شاباک توسط مقاومت پرداخت و گفت: این کار به معنای آن است که مدیر جدید این تشکیلات عملا از رده خارج شده است.

وی دلیل این کار را آن دانست که این مسأله می‌تواند به بزرگترین تهدید را برای اسرائیل و طرح هایش تبدیل شود.

این مقام ارشد جهاد اسلامی در پایان افزود: بستر ملی مقاومت فلسطین در کرانه باختری درحال گسترش است و جنگ شمشیر قدس در کنار عملیات تونل‌ها، جرقه‌هایی هستند که در آینده، انتفاضه را در کرانه باختری شعله ور میکنند.

سخنان البطش یک روز پس از آن مطرح می‌شود که نظامیان رژیم صهیونیستی دیروز یکشنبه به شهرک «بیت عنان» در شمال غرب قدس اشغالی یورش بردند. به دنبال این حمله درگیری‌های شدیدی میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان اتفاق افتاد.

جنایت نظامیان اشغالگر صهیونیستی در «قدس» و «جنین» به شهادت پنج فلسطینی منجر شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha