مراسم ویژه وداع با پیکر علامه حسن‌زاده در زادگاهش برگزار شد

ساری - ایرنا - مراسم ویژه شب وداع با پیکر علامه حسن حسن‌زاده آملی دوشنبه شب در روستای « ایرا » زادگاه این عالم ربانی و سالک توحیدی با حضور اهالی روستا ، مهمانانی از مناطق مختلف کشور و اعضای خانواده برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، این دومین مراسم وداع با پیکر علامه حسن زاده آملی است که به صورت ویژه برای اهالی روستای ایرا برگزار شده است. صبح دوشنبه هم پیش از تشییع پیکر این فیلسوف شیعه ، مراسم وداع در شهر آمل با حضور هزاران نفر از دوستدارانش برگزار شده بود.

پیکر علامه عصر امروز با بالگرد به روستای زادگاهش انتقال یافت و نماینده خانواده اش اعلام کرد که مراسم خاکسپاری به خاطر ازدحام جمعیت در روستای ایرا و همچنین ایجاد فرصت وداع برای اعضای خانواده و اهالی روستا به روز سه شنبه موکول شده است.

علامه شنبه شب بر اثر عارضه قلبی ناشی از کهولت سن در بیمارستان امام رضا (ع) آمل به دیار باقی شتافت. نماز میت هم با انتقال پیکر این عالم ربانی به تهران یکشنبه شب پس از نماز مغرب و عشاء توسط مقام معظم رهبری خوانده شد.


پیکر علامه پس از ورود به روستای ایرا ، به منزلش که در یکی از اتاق های آن پیکر همسرش مدفون است ، منتقل شد و شامگاه امروز هم در محوطه حیاط منزل جایگاه ویژه ای برای برگزاری مراسم شب وداع ایجاد و تزیین شد.

هم محله ای های علامه و دیگر مهمانانی که خودشان را به روستای ایرا رساندند ، امشب از پشت داربست ایجاد شده که پیکر علامه درون محوطه آن قرار داشت ، وداع کردند.

حاضران در مراسم با قرائت قرآن مجید ، فاتحه و زمزمه نوحه و مرثیه و اشعار سروده شده توسط علامه با پیکرش وداع کردند.

خانواده علامه با همکاری اهالی روستای ایرا ، از مهمانانی که از اقصی نقاط کشور برای عرض تعزیت و ابراز ارادت امشب مهمانشان بودند با پخت غذا در مسجد پذیرایی کردند.

اهالی روستا هم برای خدمتگزاری به مهمانان علامه در مقابل منازلشان ایستگاه های پذیرایی برپا و از مهمانان پذیرایی کردند.

بر اساس اعلام نماینده خانواده علامه ، پیکر این عالم ذوالفنون قرار است بامداد سه شنبه پس از برگزاری نماز صبح در یکی از اتاق های منزل و در جوار قبر همسرش به خاک سپرده شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha