دستگاه های لشکری و کشوری برای بازگشت زائران آماده باشند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام بر آمادگی کامل دستگاه های لشکری، کشوری و خدمات رسان برای بازگشت زائران اربعین از مرز مهران تاکید کرد و گفت: تمهیدات لازم نیز در این راستا اندیشده شده است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز دوشنبه در نشست ستاد اربعین شهرستان مهران اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۳۰ هزار نفر از زائران در مسیر بازگشت از محل مرز مهران وارد کشور شوند.

وی با تمجید از خدمات خالصانه نیروی انتظامی در ایام اربعین ۱۴۰۰ تاکید کرد: نیروهای ناجا با همه توان در ایام اربعین پای کار بودند و بیشترین حجم کار توسط این دستگاه انجام شد.

نوذری یادآور شد: طی روزهای آینده با حجم زیادی از زائران عتبات‌عالیات روبرو خواهیم شد و همه باید برای سهولت انتقال این زائران به شهرهای مقصد برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

 استاندار ایلام با تقدیر از خدمات ارتش جمهوری اسلامی ایران در ایام اربعین سال های اخیر، به راه‌اندازی بیمارستان ارتش در مهران اشاره کرد و گفت: امیدواریم از فردا شاهد استقرار موکب ارتش نیز برای خدمات دهی به زائران اربعین باشیم.

 وی همچنین از تعزیرات حکومتی استان خواست: بر نحوه دریافت کرایه اتوبوس ها و تاکسی های پایانه و شهر مهران نظارت کند تا بتوانیم از اجحاف در حق زائران جلوگیری کنیم.

به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha