مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در قزوین برگزار شد

قزوین – ایرنا – اقشار مختلف مردم و عزاداران حسینی روز دوشنبه همزمان با اربعین امام حسین (ع) در شهرها و روستاهای استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا به پیاده روی و عزاداری پرداختند.

به گزارش ایرنا، این مراسم تحت عنوان جاماندگان اربعین حسینی زیر نظر ستاد اربعین استان در داخل امامزاده حسین و مزار شهدا در سطح استان برگزار شد.

عزاداران حسینی امروز از چهار مسیر کمربندی شرقی و غربی، چهارراه بنیاد شهید و میدان میرعماد به امامزاده حسین(ع) وارد شده و به عزاداری و قرائت زیارت اربعین پرداختند.

به گفته دبیر ستاد مردمی اربعین استان قزوین، بر اساس تمهیدات صورت گرفته برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا برنامه زیارت اربعین در امامزاده حسین(ع) در پنج نوبت قرائت می‌شود تا از ازدحام جمعیت غیر قابل کنترل جلوگیری به عمل آید.  

امید برزگری گفت:  روضه خوانی در برخی اماکن های مقدس و همچنین روضه خوانی در بیمارستان ها و کاروان خودرویی از دیگر برنامه های ستاد اربعین برای جاماندگان سفر اربعین بود.

وی اظهار داشت: ۳۰ غرفه شامل موکب خبری، امداد و گمشدگان، پایگاه سلامت، عفاف و حجاب و تشکل های مردم نهاد به جاماندگان اربعین خدمات ارائه می دهند تا حال و هوای اربعین برای جاماندگان تداعی شود.

 امسال با توجه به محدودیت های کرونایی ۴۰ موکب از استان قزوین به زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام در کربلا خدمت رسانی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha