آماده باش کامل امدادگران برای خدمات رسانی به زائران اربعین

تهران -ایرنا-دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: آمادگی کامل برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در مبادی مرزی استان‌های ایلام و خوزستان با ایجاد قرارگاه‌های امداد و نجات وجود دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از جمعیت هلال‌احمر، محمد حسن قوسیان مقدم افزود: ۵۲ پست ثابت و موقت امدادی در استان‌های ایلام و خوزستان برای خدمت رسانی به زائران ایرانی در مسیر رفت یا برگشت عراق آماده باش هستند.

وی ادامه داد: ۴۱۰ نفر امدادگر هلال‌احمر در قالب ۸۲ تیم عملیاتی آماده امداد به هر حادثه احتمالی هستند، همچنین ۳۳ دستگاه آمبولانس سازمان امداد و نجات، ۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۳ دستگاه خودروی ارتباطات رادیویی و ۳ فروند بالگرد هلال‌احمر تجهیزاتی است که تا ظهر سه شنبه، ۵ مهرماه در اختیار این تیم‌های عملیاتی قرار گرفته است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر همچنین از حضور عوامل امدادی این جمعیت برای خدمات امداد و نجات در راهپیمایی جاماندگان اربعین در تهران خبر داد و گفت: آمادگی نیروها و تجهیزات امدادی هلال احمر تا پایان روز جمعه ۹ مهر و برگشت زائرین پیاده برقرار خواهد بود.

به گزارش ایرنا، براساس اعلام، رئیس سازمان حج و زیارت و  برآوردها بیش از ۸۰ هزار زائر ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی وارد خاک عراق شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha