هشدار رییس پدافند غیرعامل به ورود بدون کنترل زیستی زائران اربعین

تهران- ایرنا- رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص ورود بدون کنترل زیستی زائران اربعین هشدار داد و گفت: احتمال بروز موج جدید کرونا همچنان وجود دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پدافند غیرعامل پایدار ملی، سردار غلامرضا جلالی در گفت وگویی با اشاره به ضرورت تقویت مرزبانی زیستی در مقابل شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: حتی در شرایط واکسیناسیون با گستره بالا نیز نباید رویکرد بهداشت ‌محور و انضباط اجتماعی در برابر شیوع ویروس کرونا تضعیف شود.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: هنوز سطح واکسیناسیون در کشور ما به حالت مطلوب نرسیده است. تجربه کشورهای موفق نیز نشان می‌دهد ردیابی ویروس و کنترل هوشمند بیماری در کنار موضوع واکسیناسیون باید مورد توجه باشد.

سردار جلالی عنوان کرد: از مهمترین الزامات در موضوع مدیریت و مقابله با شیوع ویروس کرونا، مرزبانی زیستی و نظارت دقیق بر نحوه تردد مسافران خصوصا از کشورهای دیگر است بنابراین در بحث پیاده روی اربعین نیز ضرورت دارد تا به دقت موضوع بازگشت زائران عزیز و وضعیت سلامت آنها مورد پایش قرار گیرد.

وی یادآور شد: زائران اربعین برای بازگشت به کشور چه از مرز هوایی و چه مرز زمینی باید تحت بررسی و آزمایش پی سی آر قرار گرفته و افراد با تست مثبت باید تحت قرنطینه هوشمند باشند. در غیر این صورت امکان بروز موج جدید پاندمی در کشور وجود دارد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور از مسئولان امر به ویژه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا درخواست کرد تا با جدیت بیشتری به این موضوع ورود کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha