میزبانی کاخ گلستان در اربعین حسینی از بازدیدکنندگان

تهران- ایرنا- کاخ گلستان اعلام کرد همزمان با روز اربعین باز است و بازدیدکنندگان را می‌پذیرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا،‌ این مجموعه تاریخیِ جهانی که در نزدیکی مسجد ارگ تهران واقع شده و هر سال به مناسبت اربعین تعطیل بود، اطلاع داده که روز دوشنبه (پنجم مهرماه) همزمان با اربعین، تعطیل نیست، اما پذیرش بازدیدکنندگان از درِ دیگر این کاخ و از سمت خیابان ناصرخسرو انجام می‌شود.

سردر «باب عالی» که همزمان با بازگشایی موزه‌ها به تازگی به روی بازدیدکنندگان باز شده دسترسی به کاخ گلستان را از خیابان ناصرخسرو امکان‌پذیر کرده است.

این سردر، قدیمی‌ترین ورودی کاخ گلستان به شمار می‌آید که با ارگ سلطنتی تهران همسن بوده و بیشتر از ۶۰ سال بسته بود و ۲۸ اردیبهشت‌ماه امسال همزمان با روز جهانی موزه‌ها بازگشایی شد، اما به دلیل بسته بودن موزه‌ها در دوران کرونا، امکان تردد از این کاخ تا شهریورماه امکان‌پذیر نبود.

بنا بر اعلام روابط عمومی کاخ گلستان، مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان اینک اعلام کرده است که به دلیل اجرای مراسم عزداری اربعین در مسجد ارگ و میدان پانزده خرداد و ادای احترام به برگزارکنندگان این مراسم، در اصلی کاخ برای روز اربعین بسته شده و پذیرش بازدیدکنندگان فقط از سردر باب عالی انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا،‌ کاخ‌ها و موزه‌ها از ۲۷ شهریورماه با تغییر رنگ‌بندی کرونایی شهرها فعالیت خود را از سر گرفته‌اند. ساعت بازدید از این مجموعه از ۹ صبح تا ۱۷ تعیین شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha