اقامه نماز اربعین و حضور معاون اول رییس‌جمهوری درحرم عبدالعظیم (ع)

شهرری - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری به منظور بررسی میدانی مراسم جاماندگان اربعین حسینی به همراه سردار احمد ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران و حسین توکلی کجانی فرماندار ویژه شهرستان ری، در محدوده حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) حضور یافت.

به گزارش ایرنا، محمد خبر در این بازدید از نزدیک در جریان برگزاری مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی قرار گرفت.

همچنین نماز ظهر اربعین حسینی با حضور خیل عظیم عاشقان و عزاداران حسینی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش در حرم عبدالعظیم (ع) اقامه شد.

همزمان با روز اربعین حسینی، عزاداران و دوستداران سید و سالار شهیدان در قالب جاماندگان اربعین حسینی استان تهران پس از پیاده روی ۱۷ کیلومتر از میدان امام حسین(ع) تا حرم مطهر عبدالعظیم (ع) با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نماز ظهر و عصر را به صورت جماعت بجا آوردند.

هیات‌های مذهبی استان تهران از ساعت‌های اولیه صبح امروز در مسیرهای تعیین شده اقدام به عزاداری و پذیرایی از زائران کربلای ایران و به سمت حرم سیدالکریم(ع) حرکت کردند.

مردم سایر شهرهای جنوبی استان تهران از جمله ورامین، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد خود را با پای پیاده به حرم مطهر عبدالعظیم (ع) رساندند و به سوگواری پرداختند.

همچنین قرائت زیارت اربعین، عزاداری هیات‌ها و سخنرانی و مداحی از برنامه‌های تجمع عزاداران در شهرری بود.

نهمین مراسم  پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی شهر تهران با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی از میدان امام‌حسین (ع) تا حرم عبدالعظیم (ع) برگزار شده و در منطقه ۲۰ (شهرری) خیابان‌های فدائیان اسلام، شهید رجایی، ورامین و دسترسی‌های بزرگراهی پیرامون حرم مطهر از جمله مسیرهای پیاده‌روی روز اربعین هستند.

ادای دین جاماندگان اربعین نسبت به شهدای مقاومت، سلامت و دفاع مقدس 

شهردار تهران نیز در مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین بخشی از مسیر را همراه با سایر شهروندان پیمود و از غرفه ها و موکب های این مسیر نیز بازدید کرد.

علیرضا زاکانی همچنین وضعیت مسیر راهپیمایی را از مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران بررسی کرد.

وی با حضور در بین جمعیت جاماندگان اربعین حسینی در میدان شهدا بخشی از مسیر را پای پیاده طی کرد و مشکلات و پیشنهادات شهروندان را شنید.  

شهردار تهران در این مسیر در جمع خبرنگاران هم گفت: همه افرادی که امروز در این مراسم می بینید چون خود را مدیون شهدا به ویژه شهدای مقاومت می دانند در آن حضور پیدا کردند و آمدند تا دین خود را نسبت به شهدای مقاومت، سلامت و دفاع مقدس ادا کنند.

وی با بیان اینکه امروز شهر رنگ سیدالشهدا (ع) به خود گرفته، افزود: امیدوارم توفیق نوکری مردم را داشته باشیم. به عنوان یکی از جامانده ها از خداوند بزرگ می خواهم که گام برداشتن در راه سیدالشهدا را از همه قبول کند و این حرکت مقدمه‌ای باشد تا شاهد ظهور حضرت حجت (عج) باشیم.

زاکانی ادامه داد: این مراسم حقیقت جامعه و آنچه در متن جامعه و عمق وجود مردم و اعتقادات آنها است را نشان می دهد.  در واقع مردم به‌عنوان جاماندگان اربعین حسینی، همراهی خود را با کسانی که در کربلا هستند نشان می دهند.

شهردار تهران در ادامه به مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران رفت و در جریان چگونگی فعالیت ها و اقدامات این مرکز قرار گرفت.

وی در حاشیه بازدید از مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران اظهارداشت: امروز به واسطه اربعین و رخداد عظیمی که در شهر تهران اتفاق افتاد به مرکز کنترل ترافیک شهرداری آمدیم تا از این مرکز که از یک امکان متمرکز برای اشراف به نحوه تردد و حرکت مردم و خدمات دهندگان و انواع و اقسام مجموعه‌ها از جمله اتوبوسرانی و تاکسیرانی و مسائل مختلف برخوردار است بازدید داشته باشیم.

زاکانی ادامه داد: در واقع علاوه بر حضور در جمع مشتاقان حضرت سیدالشهدا (ع) و همراهی با آنها، از این مرکز کنترل ترافیک دیدار نیز بازدید شد تا بتوانیم نوع خدماتی که شهرداری ارائه می‌دهد را به صورت هدفمند و جنس خدمات را به اقتضای هر نقطه‌ای از مسیر راهپیمایی بررسی و دنبال کنیم.

شهردار تهران یادآور شد: در این مرکز کار بزرگی در طول سال انجام می‌شود. در واقع این مرکز در هفت روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته فعال است و نظم و آسایش و ارائه تسهیلات برای خدمت را به شهروندان تهران عرضه می‌کند.

او ضمن تشکر از معاونت محترم حمل و نقل و مجموعه مرکز کنترل ترافیک شهرداری گفت: با تاکیدی که بر هوشمند سازی شهر تهران وجود دارد این مرکز نیز نیاز به یک تحول و ارتقا جدی دارد. بنابراین متولیان امر با عنایت به اینکه شهرداری بر این موضوع تاکید دارد، کمک کنند تا بتوانیم در اسرع وقت به این ارتقا یافتگی برسیم.  واقع نباید به این سطح از خدمات در شرایط فعلی قانع باشیم.

زاکانی در پاسخ به پرسشی درباره میزان رضایت از خدمات ارائه شده توسط شهرداری در طول مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین عنوان کرد: هم شهرداری خدمات بسیار خوبی ارائه کرده بود و هم خدمات فوق تصوری را مردم به یکدیگر داشتند. این خدمتی که مردم ارائه می‌دهند در کنار خدمتی که ما در شهرداری به عنوان وظیفه به شهروندان کردیم تسهیلاتی ایجاد کرده بود که لااقل در مسیری که بنده طی کردم شاهد رضایت شهروندان بودم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha