پیکر علامه حسن‌زاده آملی با بالگرد به روستای زادگاهش منتقل می‌شود

ساری - ایرنا - فرماندار آمل گفت که به دلیل ازدحام جمعیت پیکر علامه حسن‌زاده آملی با بالگرد به « ایرا » ، روستای زادگاهش جهت خاکسپاری منتقل خواهد شد.

علیرضا شریعت ظهر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : حضور در روستای ایرا برای جمعیت تشییع کننده حاضر در شهر آمل امکان پذیر نیست و این روستا گنجایش ازدحام جمعیت حاضر را ندارد و به همین دلیل فضا تنها محدود به خانواده ، اقوام و برخی از مسئولان و عوامل برگزاری مراسم خواهد بود.
وی با اظهار این که پس از اتمام آیین تشییع در شهر آمل ، پیکر علامه به ایرا منتقل می شود ، گفت که فعلا نمی توان زمان مشخصی اراده کرد ولی لازم است دوستداران علامه و جمعیت حاضر در تشییع خودشان را به روستای ایرنا نرسانند چون پیکر علامه با بالگرد منتقل می شود و روستا هم گنجایش جمعیت را ندارد.

فرماندار آمل با بیان اینکه با هماهنگی نیروی انتظامی از ورود شهروندان به ایرا جلوگیری خواهد شد ،اظهار داشت :  به دلیل محدودیت فضا به هیچ عنوان امکان حضور جمعیت در روستا وجود ندارد.
دبیر ستاد ارتحال علامه حسن زاده از مردم خواست به سمت  جاده هراز برای ورود به محل خاکسپاری علامه حرکت نکنند.
آیین تشییع پیکر علامه حسن زاده آملی از ساعت ۱۰ صبح امروز همزمان با اربعین حسینی در شهر آمل با حضور پرشور مردم در حال برگزاری است.

علامه حسن زاده آملی در سن ۹۳ سالگی و پس از یک دوره سخت بیماری شنبه سوم مهر ماه ۱۴۰۰ دیده از جهان فروبست. علت فوت علامه از سوی مسئولان درمانی عارضه قلبی ناشی از کهولت سن اعلام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha