نمایش «مولن‌روژ؛ موزیکال» با ۱۰ جایزه رکوردار شد

تهران- ایرنا- مراسم اختتامیه هفتادوچهارمین جوایز تونی (معروف به اسکار تئاتر) در شرایطی بعد از یک سال بسته بودن سالن‌های نمایشی در آمریکا برگزار شد که طی آن نمایش «مولن‌روژ؛ موزیکال» با ۱۰ جایزه علاوه بر درو کردن جوایز،‌ رکوردار کسب عناوین برگزیده این رویداد شد.

به گزارش ایرنا و به نقل از ورایتی،‌ سرانجام یک‌سال پس‌از سکوت کامل سالن‌های تئاتر در نیویورک (برادوی و آف‌برادوی)، به‌ویژه منطقه برادوی و انتظار هنرمندان تئاتر برای اعلام جوایز تونی بالاخره بامداد امروز (دوشنبه ۵ مهرماه ۱۴۰۰) به وقت تهران و شامگاه گذشته (۲۶ سپتامبر ۲۰۲۱) به وقت ایالات‌متحده برندگان هفتاد و چهارمین دوره جوایز تونی (معادل اسکار در حوزه هنر تئاتر) برندگان خود را شناخت.

با اوج‌گیری ویروس کرونا طی سال ۲۰۲۰ میلادی، تئاتر در برادوی هم سو با سراسر جهان برای مقابله با این پاندمی تعطیل شد تااینکه سرانجام طی چند روز گذشته بار دیگر با بهبود نسبی شرایط شاهد دمیده شدن نفسی تازه بر صحنه‌های تئاتر در برادوی بودیم. اجرای دو نمایش شرور و همیلتون خود آغازی بر بازگشت حماسی و احساسی نمایش به سالن‌های تئاتر برادوی بود.

هنرمندان تئاتر سرانجام بعد از گذشت ۳۴۶ روز انتظار شب گذشته با برگزاری مراسم هفتاد و چهارمین دوره اهدای جوایز تونی پاسخ سوال یک‌ساله خود را برای برگزیده شدن یا نشدن از سوی هیات داوران دریافت کردند.

مهم‌ترین برنده دیشب جوایز تونی نمایش مولن‌روژ؛ موزیکال بود که توانست ۱۰ جایزه مختلف را از جمله بهترین اثر تئاتر موزیکال را به خود اختصاص دهد. از دیگر برندگان مهم و بزرگ جوایز تونی نمایش بازی یک سرباز بود که دیوید آلن گریر به خاطر حضور در این نمایش، توانست جایزه تونی بهترین بازیگر مرد را از آن خود کند.

همچنین دیابلو کودی نویسنده نمایشنامه قرص کوچک دندانه‌دار جایزه بهترین نمایشنامه را از آن خود کرد و درنهایت آدریان وارن برای بازی در نمایش تینا؛ موزیکال تینا ترنر عنوان بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد.

نمایش «مولن‌روژ؛ موزیکال» با ۱۰ جایزه رکوردار شد

مهمترین برندگان هفتادوچهارمین دوره جوایز تونی عبارتند از:

نمایش مولن‌روژ؛ موزیکال به عنوان بهترین نمایش موزیکال

نمایشنامه ارث به عنوان بهترین نمایشنامه غیر موزیکال

نمایشنامه بازی یک سرباز به عنوان بهترین نمایشنامه اقتباسی

موسیقی سرود کریسمس بهترین موسیقی متن نوشته و اجرا شده برای تئاتر

دیوید آلن گریر بازیگر نمایش بازی یک سرباز، بهترین بازیگر نقش اول مرد  در نمایش غیرموزیکال

دنی بورستین بازیگر نمایش مولن‌روژ؛ موزیکال،‌ بهترین بازیگر نقش اول مرد در نمایش موزیکال

اندرو برناپ بازیگر نمایش ارث بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در نمایش غیرموزیکال

آرون تویت بازیگر نمایش مولن‌روژ؛ موزیکال،‌ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد نمایش موزیکال

لورن پاتن بازیگر نمایش قرص کوچک دندانه‌دار، بهترین بازیگر نقش اول زن در نمایش غیر موزیکال

مری لوئیس پارکر بازیگر نمایش صدای داخل، بهترین بازیگر نقش مکمل زن در نمایش غیرموزیکال

آدرین وارن بازیگر نمایش تینا؛ موزیکال تینا ترنر،‌ بهترین بازیگر نقش اول زن در نمایش موزیکال

استفان دالدری کارگردان نمایش ارث بهترین کارگردانی نمایش غیرموزیکال

الکس تیمبرز  کارگردان نمایش مولن‌روژ؛ موزیکال،‌ بهترین کارگردان نمایش موزیکال

نمایش «مولن‌روژ؛ موزیکال» با ۱۰ جایزه رکوردار شد

به گزارش ایرنا، جایزه آنتوانت پری برای درخشش در هنر نمایش یا جایزه تونی (Tony Award) یکی از معتبرترین جوایز حوزه تئاتر است که هر ساله از سوی انجمن تئاتر آمریکا و گروه تجاری لیگ برادوی به بهترین‌های هنر نمایش اعطا می‌شود. انجمن تئاتر آمریکا در سال ۱۹۴۷ میلادی جایزه تونی را در بزرگداشت آنتوانت پری، بازیگر و صحنه‌گردان مشهور، راه اندازی کرد. پری که در سال ۱۹۴۶ میلادی در ۵۸ سالگی درگذشت، به نام هنری تونی شناخته می‌شد. اهمیت و اعتبار این جایزه در حرفه نمایش با جوایز اسکار در سینما، گرمی در موسیقی و اِمی در تلویزیون برابری می‌کند.

سال گذشته نمایش موزیکال هادس‌تاون با نامزدی در ۱۴ شاخه و کسب ۸ جایزه از جمله جایزه بهترین نمایش موزیکال، بازیگر مرد موزیکال، موسیقی، طراحی صحنه، نورپردازی، طراحی صدا و بهترین کارگردانی نمایش موزیکال، برنده بزرگ تونی بود.

قایقران به کارگردانی سم مندس کارگردان انگلیسی نیز جایزه بهترین نمایش، کارگردانی، بهترین طراحی صحنه و طراحی لباس مراسم سال ۲۰۱۹ را از آن خود کرد.

برایان کرانستون برای بازی در نمایش شبکه برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد شد و جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن نیز برای بازی در نمایش گالری واولری به الن می رسید.

سانتونیو فونتانا و استفن جی. بلاک نیز به ترتیب برنده جوایز بهترین بازیگران نقش اصلی مرد و زن در بخش نمایش‌ موزیکال شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha