فرماندار: ۴۲ هزار مسافر از مرز مهران تردد کردند

ایلام ایرنا - فرماندار مهران گفت: ۴۲ هزار مسافر اتباع ایرانی و خارجی از ۲۵ محرم تا امروز از مرز بین المللی ‌مهران(ورود و خروج) تردد کرده اند.

مجید کاکی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این‌مدت(۲۵‌محرم تاکنون) ۲۹ هزار نفر اتباع ایرانی تاکنون موفق به خروج از مرز مهران شده اند و چهار هزار نفر نیز از این گذرگاه زمینی وارد کشور شده اند.

وی افزود: همچنین در این مدت ۶ هزار و ۸۰۰ تبعه عراقی از مرز مهران خارج و یک هزار و ۸۰۰ نفر هم به کشور داخل شده اند.

فرماندار مهران یادآور شد: این افراد کسانی بوده اند که علاوه بر روادید، موافقتنامه رسمی از طرف عراق و برگه تزریق واکسن داشته اند.

کاکی اضافه کرد: با وجود رایزنی های متعدد و مکرر با دولت عراق مبنی بر خروج زائران حاضر در مرز اما دولت عراق با ورود این زائران به خاک کشورش به علت ویروس کرونا موافقت نکرد.

وی در مورد موج بازگشت زائران هم توضیح داد: طبق صحبت های انجام گرفته با مقامات عراقی موج بازگشت زائران ایرانی به کشور از ظهر امروز اتفاق خواهد افتاد و مرز مهران آمادگی لازم برای پذیرش زائران را دارد.

به گزارش ایرنا، بنا به درخواست دولت مرکزی عراق تعداد ۶۰ هزار زائر از طریق مرزهای هوایی مجاز به ورود به عراق بودند و بازگشت آنها نیز از طریق مرز بین المللی مهران خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha