شرکت‌های دانش بنیان در صورت حمایت و اعتماد، مشکل گشای کشور هستند

قزوین-ایرنا- مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان از توانایی‌ها و تخصص‌های زیادی برخوردار هستند و در صورت حمایت و اعتماد می‌توانند برای حل مشکلات کشور اقدام کنند.

علی محمد صاحب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:دانش بنیانی ها نقش به سزایی در توسعه کشور دارند و می‌توانند بخش بزرگی از مشکلات داخلی را حل کنند.

صاحب با بیان اینکه فعالیت های شرکت دانش بنیان آنها، علاوه بر رفع نیازهای داخلی کشور به سایر کشورها کمک کرده است؛ اظهار داشت: اعتماد به شرکت‌های دانش بنیان موجب رشد این شرکت‌ها می شود و نیاز کشور را به غرب کاهش می دهد.

وی با اشاره به مثالی در این زمینه، گفت: با توجه به اینکه مشکل آبهای سطحی در اهواز به یک معضل زیست محیطی تبدیل شده و زندگی مردم را مختل کرده بود، با تاکیدات مقام معظم رهبری،  جمع آوری آب های سطحی فاضلاب شهری استان خوزستان در دستور کار دولت قرار گرفت.

صاحب بیان کرد: با توجه به اینکه برای حفر و حل این معضل نیاز به دستگاه های پیشرفته بود بنابراین شرکت دانش بنیان تونل ساز ماشین در استان قزوین با به کارگیری متخصصان مجرب برای حل این معضل روی کار آمد.

وی ادامه داد: این پروژه با کارفرمایی شرکت آب و فاضلاب اهواز و پیمانکاری قرارگاه خاتم الانبیا کلید خورد و با توجه به اینکه حفاری و لوله گذاری در محیط مسکونی یکی از چالش‌های این پروژه بود نیاز به دستگاه حفاری میکرو تونلینگ به عنوان یک راه حل فناورانه احساس شد.

صاحب تصریح کرد: طراحی و ساخت دستگاه میکرو تی بی ام با حفاری یک هزار و ۲۰۰ میلی متر برای اولین بار در کشور در شرکت تونل ساز ماشین رقم خورد و روز سوم مهرماه سال جاری با حمایت کارگروه تخصصی آب خشکسالی فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری رونمایی شد.

وی ادامه داد: این پروژه منجر به کارآفرینی برای ۱۲۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha