آیین تبرک و بدرقه بیرق حرم رضوی در هنگ مرزی سردشت برگزار شد

مهاباد- ایرنا- فرمانده هنگ مرزی سردشت گفت: پرچم بارگاه ملکوتی آقا علی بن موسی الرضا(ع) پس از متبرک شدن واحدهای هنگ مرزی آذربایجان غربی و از جمله این شهرستان به نمایندگان هنگ مرزی استان کردستان تحویل داده شد. 

سرهنگ وحید قویدل روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پرچم مقدس گنبد امام هشتم، ثامن الحجج (ع) در ادامه اجرای طرح  " حرم تا حرم " به منظور متبرک کردن پاسگاه های مرزی ایران روز گذشته از نمایندگان هنگ مرزی پیرانشهر تحویل گرفته شد.

سرهنگ قویدل افزود: این پرچم مقدس پس از انجام مراسم های معنوی واحدهای تابعه مرزی و خانواده های آنها در این شهرستان جهت ادامه مسیر با تشریفات تا محل یادمان  " دارساوین " بدرقه و تحویل نمایندگان هنگ مرزی استان کردستان در شهرستان بانه شد.

آیین تبرک و بدرقه بیرق حرم رضوی در هنگ مرزی سردشت برگزار شد

وی بیان کرد: طرح حرم تا حرم ( مشهد مقدس تا کربلای معلی ) با محوریت متبرک کردن پاسگاه های مرزی با پرچم حرم امام رضا (ع) اجرا و در این طرح پرچم به تمام استان های مرزی منتقل می شود و مرزبانان ایران اسلامی در نقاط صفر مرزی این پرچم را زیارت می کنند.

در اجرای این طرح پرچم مقدس گنبد امام رضا (ع) قرار است پس از طی هماهنگی های انجام شده با مرزبانی عراق به حرم امام حسین (ع) در کربلای معلی منتقل و در آنجا به اهتزاز درآید.

شهرستان مرزی سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفری در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و با کشور عراق دارای ۱۰۰ کیلومتر مرز مشترک است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha