تندباد با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت خراسان شمالی را درنوردید

بجنورد-ایرنا- کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: تندباد با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت در نخستین ساعات بامداد امروز-دوشنبه- مناطق مرزی شهرستان راز و جرگلان را درنوردید.

مظاهر عظیم زاده به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سرعت باد در سنخواست شهرستان جاجرم ۷۹ کیلومتر و در بجنورد مرکز استان هم ۴۷ کیلومتر بر ساعت ثبت شد.

بر اساس این گزارش وزش باد بسیار شدید در مناطق مختلف استان سبب خیزش گرد و غبار، کاهش دید در برخی جاده ها و نیز شکستن درختان در برخی مناطق شد.

کاهش ۱۰ درجه ای هوای بجنورد

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به کاهش محسوس دمای هوا در شب گذشته در مناطق مختلف استان گفت: شب گذشته دمای هوا نسبت به ۲۴ ساعت قبل ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش یافت و مردم این خطه سرمای هوای پاییزی را تجربه کردند.

عظیم زاده افزود: در شبانه روز گذشته کمینه دمای بجنورد به هفت درجه سانتیگراد رسید که این رقم در روز قبل ۱۷ درجه سانتیگراد ثبت شده بود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: در این مدت کمینه دمای بجنورد هفت درجه و بیشینه آن ۲۵ درجه سانتیگراد بوده است.

وی خاطرشنان کرد: در این مدت کوسه در شهرستان شیروان با کمینه دمای سه درجه سانتیگراد خنک ترین و صفی آباد در شهرستان اسفراین با بیشینه دمای ۳۳ درجه سانتیگراد گرمترین نقاط استان گزارش شده است.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: برای امروز و فردا افزایش نسبی دمای هوا پیش بینی شده و جو نسبتا پایدار تا روز پنجشنبه در استان حاکم است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha