موافقت ۸۰ درصدی مردم با مصوبه آزادسازی واردات خودرو

تهران- ایرنا- نتایج یک افکارسنجی آنلاین در ایرنا نشان می دهد: اکثریت مردم با مصوبه مجلس برای آزادسازی واردات خودرو موافق و بیشتر مردم معتقدند این مصوبه به میزان زیاد بر بهبود کیفیت و کاهش قیمت محصولات صنعت خودروسازی کشور تاثیر دارد.

مصوبه آزادسازی واردات خودرو  حدود دو هفته پیش به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و  حمایت بسیاری از نمایندگان مجلس، فعالان حوزه واردات و کارشناسان را به دنبال داشت. بر این اساس، اداره کل پژوهش و بررسی‌های خبری ایرنا درصدد برآمد تا نظرات مردم را در مورد «آزادسازی واردات خودرو » جویا شود؛ در این راستا  نظرسنجی آنلاین هفتگی خود را به این موضوع اختصاص داد و از مخاطبان خود خواست تا در این مورد اعلام نظر کنند. پرسش های این نظرسنجی در روزهای  ۲۷ شهریور ماه  تا ۴ مهرماه سال جاری روی سایت ایرنا قرار گرفت و قالب بر ۱۳ هزار نفر در این  نظرسنجی آنلاین شرکت کردند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران «ایرنا» در افکارسنجی آنلاین خود از مخاطبانش خواست تا اعلام کنند که تا چه اندازه با مصوبه مجلس برای آزادسازی واردات خودرو به کشور موافق هستند ؟ اکثریت پاسخگویان (۸۰ درصد ) با آزادسازی واردات خودرو موافقند. ۸.۷ درصد «تاحدی» و ۳.۱ درصد با این مصوبه به میزان «کم » موافق هستند. ۸.۲ درصد نیز گزینه « اصلا» را انتخاب کردند.

همچنین نتایج این بررسی نشان داد ؛ ۵۸.۲  درصد از پاسخگویان معتقدند این مصوبه به میزان «زیاد» بر بهبود کیفیت و کاهش قیمت محصولات صنعت خودروسازی کشور تاثیر دارد. ۱۹.۶ درصد پاسخگویان میزان تاثیر این مصوبه بر بهبود کیفیت و کاهش قیمت محصولات صنعت خودروسازی کشور را «تاحدی» و ۱۱.۴ درصد «کم» اعلام کردند. ۱۲.۸ درصد نیز گزینه «اصلا» را انتخاب کردند.

 در این نظرسنجی ۴ سوال ؛ ۱-  تا چه اندازه با مصوبه مجلس برای آزاد سازی واردات خودرو به کشور موافق هستید؟ ۲- از نظر شما، مصوبه مجلس تا په اندازه بر بهبود کیفیت و کاهش قیمت محصولات صنعت خودروسازی کشور تاثیر خواهد داشت ؟ ۳- از نظر شما مهمترین تاثیر آزادی واردات خودروی خارجی چیست؟  ۴ –کدام یک از عوامل زیر می تواند در ارتقای صنعت خودروسازی کشور نقش بیشتری را ایفا کند؟ مطرح شد.

در پاسخ به سوال؛ کدام یک از عوامل زیر می تواند در ارتقای صنعت خودروسازی کشور نقش بیشتری را ایفا کند؟ « ایجاد بازار رقابتی » با ۴۶.۴ درصد ، « آزادسازی واردات  » با ۳۲ درصد ، « سرمایه گذاری خارجی » با ۱۴.۶ درصد و « آزادسازی قیمت » با ۴.۲ درصد  و «ممنوعیت واردات » با ۲.۸ درصد از سوی مخاطبان انتخاب شده است .

همچنین در پاسخ به سوال؛ از نظر شما مهمترین تاثیر آزادی واردات خودروی خارجی چیست؟  گزینه « ایجاد بازار رقابتی  » با ۴۲.۹  درصد، « کاهش قیمت خودرو » با ۳۵ درصد، « افزایش کیفیت خودروی داخلی » با ۱۵.۵  درصد و «لطمه به صنعت خودروسازی» با ۶.۶درصد از سوی پاسخگویان انتخاب شده است.

موافقت ۸۰ درصدی مردم با مصوبه آزادسازی واردات خودروموافقت ۸۰ درصدی مردم با مصوبه آزادسازی واردات خودروموافقت ۸۰ درصدی مردم با مصوبه آزادسازی واردات خودرو

 سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به منظور اطلاع‌رسانی و کسب آرای عمومی در مورد موضوع‌ها و مسایل مختلف جامعه از ۲۹ مهرماه برنامه «افکارسنجی» آنلاین را برای نخستین‌بار در تارنمای اصلی خود راه‌اندازی کرد.

ایرنا ضمن قدردانی از مشارکت مخاطبان در این رویکرد پژوهشی تاکنون توانسته دیدگاه‌ها و مطالبات عمومی را در ۴۸ نظرسنجی برگزار شده در مورد موضوع‌های مختلف از جمله همه‌گیری ویروس کرونا، محدودیت‌های کرونا، خرید آنلاین و وضعیت بورس، خودرو، بازار مسکن، آلودگی هوا، افزایش نرخ ارز، ادامه محدودیت‌های کرونایی، هتک حرمت مسؤولان، افزایش پهنای باند، انتخابات ۱۴۰۰، بازارهای مالی، انتخابات شوراها، چهارشنبه آخر سال، سفرهای نوروزی، نگاه مردم به سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، روز طبیعت، فعالیت در شبکه های اجتماعی، چالش های رونق تولید، ارزهای دیجیتال، انتخابات ریاست جمهوری، بحران کم آبی، بازار ارز، تبلیغات در انتخابات ریاست جمهوری، تاثیر خشکسالی بر کشور،  وعده ها و شعارهای تبلیغاتی ، مناظره های انتخاباتی ،  فرجام مناظره ها ، مشارکت در انتخابات و  اولویت های رییس جمهوری منتخب ، نحوه پرداخت یارانه در دولت آینده، بحران کم ، روند واکسیناسیون کرونا ، تاثیرات قطع برق ، حمایت از تولید داخلی ، اولویت های دولت سیزدهم  ، چرخش های تحول آفرین دولت ، روند واکسیناسیون  ، بازگشایی مدارس  و آزاد ساری واردات خودرو مطرح کند.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha