۵ مهر ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۲
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 84485382
۰ نفر

برچسب‌ها

کرمان در چله عزای عاشوراییان‌ غرق ماتم است

کرمان - ایرنا - اهالی استان کرمان همچون دیگر نقاط کشور در اربعین حسینی به سوگ و ماتم چهل روز غم و مصیبت اهل بیت (ع) در شهادت جانسوز حضرت اباعبدالله حسین (ع) و ۷۲ یار باوفایش نشسته و رخت عزا بر تن کرده اند.

به گزارش ایرنا، استان کرمان در اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران وفادارش امروز سراسر غرق ماتم و اندوه است.
 آیین عزاداری، سوگواری و مدیحه سرایی اربعین شهادت امام سوم شیعیان جهان و یاران باوفایش امروز (دوشنبه) در برخی نقاط این استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در حال برگزاری است.
در چهلمین روز از شهادت اباعبدالله الحسین (ع) مردم مومن و ولایت مدار استان کرمان در سوگ بزرگ مرد تاریخ شور و شعور حسینی را به نمایش گذاشتند و تاکید کردند که حیات اسلام مدیون خون پاک امام حسین (ع) و اصحاب و یاران با وفای اوست. 
مردم سراسر استان کرمان پس از قرائت زیارت با فضیلت اربعین امام حسین (ع) و زیارت عاشورا، به تکریم و بزرگداشت این روز و احیای خاطره غمبار عاشورا به عنوان رمز تداوم شور عاشورایی می پردازند. 
پخش نذری های مختلف توسط ارادتمندان امام حسین (ع) در بین عزداران از دیگر آیین های مرسوم این روز در کرمان است. 
شهرستان های استان کرمان نیز از این مهم مستثنی نیستند و ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان با پوشیدن جامه های سیاه و برگزاری آیین های عزاداری به صورت محدود و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به نمایش می گذارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha