رزمایش بزرگ پدافند زیستی بسیجیان سیریک برگزار شد

بندرعباس- ایرنا- همزمان با هفته دفاع مقدس رزمایش بزرگ یک روزه پدافند زیستی یکشنبه شب باحضور برادران و خواهران بسیجی در شهرستان سیریک هرمزگان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیریک برگزاری این رزمایش، با تسلیت اربعین حسینی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: برگزاری رزمایش بزرگ پدافند زیستی با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از بسیجیان  در حوزه مقاومت بسیج حضرت صاحب الزمان (عج) «پالور» این شهرستان انجام شد.
سرهنگ پاسدار سید حسن فاطمی افزود: در این رزمایش ۶ هدف افزایش میزان افراد واکسینه شده، ضدعفونی مکان های عمومی، توزیع بسته‌های بهداشتی، بررسی میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی، توزیع نوشت افزار به دانش آموزان در کنار بسته های بهداشتی و تقدیر از کادر درمان عملیاتی و اجرا شد.
وی با تاکید بر ضدعفونی کردن مکان‌های پر رفت و آمد و مدرسه ها خاطرنشان کرد، از اقدام‌های انجام شده در این رزمایش کمک به نظم و انضباط مکان های واکسیناسیون و تشویق مردم به تزریق واکسن در محله ها و همچنین شناسایی و ترغیب آن‌ها و همکاری بسیجیان جهت تکمیل فرم ها و ضدعفونی کردن درمانگاه ها و خانه های بهداشت برای افزایش میزان واکسیناسیون کووید۱۹ بود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیریک اظهارداشت: سرکشی از نانوایی ها و فروشگاه های سطح شهرستان با هدف بررسی میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی و توزیع ماسک و مایع ضدعفونی دست، به صورت رایگان بین مردم برای پیشگیری از سرایت بیماری صورت گرفت.
وی در پایان از توزیع غذای گرم بین نیازمندان درگیر کرونا، توزیع نوشت افزار به خانواده‌های کم بضاعت و تجلیل از کادر درمان را از دیگر اقدام‌هاط انجام شده در این رزمایش برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله فیزیکی، زدن ماسک و نرفتن به مکان های شلوغ بدون ضرورت میزان ابتلای کووید ۱۹ را کاهش خواهد داد. 

شهرستان سیریک در ۱۷۰کیلومتری شرق هرمزگان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha