ابراز ارادت جاماندگان اربعین به سیدالشهدا(ع) با پرهیز از تجمعات

زنجان - ایرنا - 2 سال است که با وجود شرایط کرونایی مراسم پیاده روی اربعین برگزار نمی‌شود و بر کسی پوشیده نیست که دلدادگان و ارادتمندان سیدالشهدا(ع) قطعاً دلتنگ تر از همیشه هستند.

هیچ کس منکر حال و هوا و فضای معنوی برنامه های مرتبط با اربعین و به ویژه پیاده روی اربعین برای جاماندگان نیست.اما باید مد نظر باشد که به خاطر حفظ سلامتی خود و دیگران، همه باید در شرایط حاکم از مصوبات و مقررات ستاد ملی مبارزه با کرونا تبعیت و از هرگونه ازدحام و برگزاری تجمعات خودداری کنند.
این از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است و برای ریشه‌کنی کرونا باید به آن عمل شود. چنانچه رهبر معظم انقلاب هم بارها فرموده‌اند که متدینین بیشتر رعایت کنند و از آنها بیشتر انتظار داریم که موازین بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا را رعایت کنند.
رهبری همچنین در فرمایشات خود بارها تاکید کرده‌اند که عاشقان سیدالشهدا، برای عرض ارادت به ساحت مقدس آن حضرت، نیاز نیست که در این شرایط حساس، حتما به مرزها بروند یا در تکایا و حسینیه‌ها جمع شوند، بلکه از خانه‌های خود هم می‌توانند با قرائت زیارت اربعین ، اظهار ارادت کنند.
همین فرمایش رهبر معظم انقلاب، تکلیف را مشخص و حجت را بر همگان تمام می‌کند که باید تا ریشه‌کنی کرونا، پروتکل ها با دقت بیشتری رعایت شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان هم، فرمایش مقام معظم رهبری را بارها و بارها، در خطبه های نماز جمعه و نیز سایر تریبون‌ها، اعلام و تاکید کرده است که متدینین بیشتر نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی مقید باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: سازمان تبلیغات اسلامی استان هیچ مراسمی برای جاماندگان اربعین ندارد. 

حجت‌الاسلام سعید احمدی  با تاکید بر اینکه برنامه ای که تحت عنوان جاماندگان اربعین  از مسیر گاوازنگ تا مزار شهدای گمنام در حال برگزاری است، به صورت خودجوش بوده و از سوی مردم برنامه ریزی شده است.
 وی  با اشاره به اینکه، طبق اعلام قبلی سازمان تبلیغات اسلامی هیچ برنامه‌ای برای جاماندگان اربعین ندارد، اظهار داشت:  با توجه به شرایط کرونایی و تبعیت از مصوبات ستاد کرونا برنامه‌ای نداریم و از هیچ برنامه‌ای هم حمایت و پشتیبانی نمی‌کنیم.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه خود مردم به زیرساخت‌ها و نبود امکانات لازم در این مسیر آشنایی دارند، تصریح کرد: برخی از برنامه های مردمی و خودجوش به مناسبت اربعین در سراسر کشور برگزار می شود و با وجود اینکه زنجان پایتخت شور و شعور حسینی است اما به جرات می توان گفت که این برنامه در زنجان، کم رنگ‌تر از سایر نقاط کشور است.
وی  تصریح کرد:  قطعاً این حضور کم‌رنگ، در راستای حمایت از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر عدم تجمع و برگزاری هرگونه برنامه در خصوص جاماندگان اربعین است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha