پیمان جبلی: صداوسیما می‌تواند به سازمانی شتاب‌دهنده ارتقا یابد

تهران- ایرنا- معاون برون‌مرزی صداوسیما گفت: جایگاه و توان این سازمان فراتر از نقش یک سازمان متصدی صرف است و می‌تواند در کسوت تسهیل‌گری و شتاب‌دهندگی به ظرفیت عظیم نسل‌های جوان و باانگیزه انقلاب ظاهر شود.

به‌ گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط‌عمومی شبکه پرس تی وی، پیمان جبلی، معاون برون مرزی رسانه ملی در دیدار با جمعی از اساتید دانشگاه و صاحبنظران حوزه فرهنگ، رسانه و ارتباطات که در محل مجموعه سعادت آباد معاونت برون مرزی برگزار شد، پای صحبت های اهالی دانش و پژوهشگران دغدغه‌مند عرصه رسانه نشست.


جبلی در این نشست با تاکید بر نیاز صداوسیما به برخورداری از نتایج تحقیقات، اندیشه‌ورزی و تتبع فعالان دانشگاهی در عرصه‌های گوناگون، ماموریت صداوسیما و ارتقای عملکرد خروجی آنتن بزرگ‌ترین دستگاه فرهنگی کشور با نظرهای پویا و مترقی نخبگان دانشگاهی، گفت: برهه فعلی انقلاب و شرایط کشور و مختصات اجتماعی، اکنون بهترین فرصت را برای بزرگ‌ترین تغییر و تحول در چهل ساله دوم انقلاب فراهم آورده است و به‌تبع آن، بهترین فرصت کل کشور و مجموعه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز در همین مقطع کلید خورده است.


معاون برون‌مرزی رسانه ملی افزود: رسانه ملی نیز از این قاعده مستثنی نیست و دغدغه‌مندان فرهنگ کشور و دلسوزان رسانه ملی اکنون فرصتی بی‌بدیل دارند تا با مشارکت در حل چالش‌های عمومی فرهنگی و به‌ویژه رسانه ملی، نقش‌آفرینی و اثرگذاری کنند.


این مدیر صداوسیما توفیق راهبردهای سازمان در حوزه خبر و سیاسی را در این دانست که با بهره‌گیری از قدرت رسانه فراگیر جمهوری اسلامی ایران جریان‌سازی و مطالبه‌گری را در سرلوحه کارکردهای خود قرار داده و بدین ترتیب با پیگیری هر پرونده خاص، باری را از دوش دولت و نظام و انقلاب بردارد و به رفع یک چالش و پاسخ به یک دغدغه نظام بینجامد.


معاون برون مرزی صداوسیما در پایان این نشست هم‌اندیشی، به نکات مهم در سخنان شرکت‌کنندگان اشاره و  اجرایی‌سازی ایده‌های مطرح‌شده را منوط به تداوم نشست‌هایی از این دست و ارتباط مستمر، مسئولانه و متقابل اصحاب دانشگاه و بدنه مدیریتی صداوسیما دانست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha