سقف تسهیلات دانشجویی از ۲۵ مهرماه اعلام می‌شود

تهران - ایرنا - رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به اینکه هنوز منابع تسهیلات دانشجویی نهایی نشده است، سقف این تسهیلات از ۲۵ مهرماه به بعد اعلام می‌شود.

ناصر مطیعی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: دانشجویان می‌توانند برای دریافت تسهیلات از صندوق رفاه دانشجویان از پنج عنوان وام شامل وام ضروری، تحصیلی، ویژه دکتری از منابع صندوق، ویژه دکتری از منابع بانک توسعه تعاون، ودیعه مسکن متاهلی و وام شهریه از منابع صندوق و منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران که در نظر گرفته شده است، بهره مند شوند.

وی ادامه داد: به همین منظور دانشجویان می‌توانند برای دریافت هرکدام از این تسهیلات به صندوق رفاه دانشجویان مراجعه کنند تا بتوانند وام موردنیاز خود را دریافت کنند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد: برای وام تحصیلی و ضروری دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی و حرفه ای، وام ویژه دکتری از منابع این صندوق و منابع بانک توسعه تعاون برای دانشجویان روزانه مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و وام ودیعه مسکن متاهلی نیز برای دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی، آموزشکده‌های فنی و حرفه ای است.

مطیعی تصریح کرد: وام شهریه از منابع صندوق رفاه برای دانشجویان نوبت دوم دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی و حرفه ای و به دانشجویان دانشگاه های پیام نور، جامع علمی کاربردی، آزاد اسلامی و موسسات غیر دولتی- غیر انتفاعی و وام منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز برای دانشجویان دانشگاه های جامع علمی کاربردی، آزاد اسلامی و موسسات غیر دولتی-غیر انتفاعی است.

وی همچنین در خصوص اعتبارات در نظر گرفته شده برای وام‌های دانشجویی نیم سال اول تحصیلی ۱۴۰۰ گفت: برای نیم سال اول تحصیلی حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای وام‌های دانشجویی پیش بینی شده است، در این نیم سال تحصیلی نسبت به نیم سال گذشته نیز سقف تسهیلات دانشجویی ۳۰ درصد رشد دارد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علومبه راه اندازی سامانه پرداخت یکپارچه وام‌های دانشجویی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کرد و افزود: به منظور ارتقا و توسعه خدمات دولت الکترونیک و تسهیل و تسریع در ارایه خدمات به دانشجویان و دانش آموختگان بهره مند از خدمات رفاهی این صندوق، سامانه یکپارچه پرداخت و با پرداخت وام های دانشجویی عملیاتی و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، صمد حاج جباری معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز پیش از این به ایرنا گفت: ثبت نام وام‌های دانشجویی برای نیمسال نخست سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از پایان مهرماه در درگاه این صندوق آغاز می‌شود.

وی درباره زمان شروع ثبت نام وام های دانشجویی برای سال تحصیلی جدید اظهار داشت: ثبت نام وام‌های صندوق رفاه بعد از انجام مراحل ثبت نام و حذف و اضافه در دانشگاه‌ها آغاز می شود. البته تاریخ شروع ثبت نام وام‌ها بستگی به تاریخ ثبت نام دانشگاه ها از دانشجویان دارد. با این حال پیش بینی صندوق رفاه دانشجویان برای شروع ثبت نام وام ها در اواخر مهرماه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha