استاندار خراسان رضوی از سه واحد تولیدی بازدید کرد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی در بیست و هشتمین برنامه یکشنبه‌های پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید از سه واحد تولیدی بازدید و به نیازمندی‌های صنعت "نساجی و زعفران" رسیدگی کرد.

به گزارش روز یکشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان با همراهی تعدادی از مدیران اقتصادی استان، از این سه شرکت مستقر در شهرک صنعتی توس بازدید و دستورهای لازم را برای برطرف کردن مشکلات این واحدهای تولیدی و صنعتی صادر کرد.

بنابراین گزارش شرکتی که در زمینه زعفران فعالیت می کرد و امروز استاندار خراسان رضوی از آن بازدید کرد با ۲۵۰ نفر اشتغال در زمینه تولید زعفران بسته بندی شده، انواع محصولات زعفرانی، پودری، پودر کیک، دسر، سوخاری،  خشکبار و ادویه فعالیت می‌کند و از ظرفیت تولید ۱۴۰ تن در سال برخوردار است.

نوسانات ارز و چند نرخی بودن آن، تعرفه صادرات زعفران و کاشت زعفران با پساب و مشکلات ایجاد شده در بخش صادرات از جمله مشکلات و درخواست‌های این شرکت بود که از سوی مدیر این مجموعه با استاندار خراسان رضوی در میان گذاشته شد.

یک شرکت نساجی دومین واحد تولیدی بود که معتمدیان از آن بازدید کرد. این واحد تولیدی در زمینه تولید پارچه گرده، پرده و پوشاک فعالیت می‌کند و میزان اشتغال موجود آن، ۷۰ نفر است.

در این راستا، صدور پروانه بهره‌برداری برای تولید پوشاک و درخواست تسهیلات بانکی بخشی از نیازمندی‌های این شرکت بود که طی نشستی با حضور استاندار از سوی مدیران این مجموعه مطرح شد.

سومین واحد تولیدی که استاندار خراسان رضوی از آن دیدن کرد در زمینه تولید محصولاتی همچون انواع مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای فعالیت می‌کند و با دارا بودن ۳۵۰ نفر اشتغال، ظرفیت تولید واقعی هزار دستگاه مبدل در سال را دارد.

کمبود مکان برای توسعه، مشکلات گمرکی مربوط به ترخیص کالا و مشکلات مربوط به سازمان تامین اجتماعی، عمده درخواست‌های مدیران این واحد تولیدی و صنعتی از استاندار خراسان رضوی بود.

استاندار خراسان رضوی در حاشیه بازدید از این واحدهای تولیدی با بیان این که برای برطرف سازی مشکلات این سه واحد تولیدی تدابیری اندیشیده خواهد شد اظهار کرد: با توجه به این که استان خراسان رضوی از قطب‌های اصلی تولید زعفران است، بازدیدی از یک واحد شاخص مرتبط با فرآوری محصولات زعفرانی صورت گرفت که این ظرفیتی بالقوه است.

معتمدیان افزود: جلوگیری از خام فروشی و لزوم بهره‌گیری از روش‌های فرآوری محصولاتی همچون زعفران، کمک شایانی به توسعه صنعت و سودآوری این نوع کالاها خواهد کرد.

وی تاکید کرد: این بیست و هشتمین برنامه یکشنبه‌های پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید بود که کماکان ادامه خواهد داشت و بنا داریم تا حد امکان نیازمندی‌های صنایع تولیدی استان را برطرف کنیم و در این راستا مشکلاتی که در استان قابل حل باشد را مرتفع و در صورت نیاز به سطح ملی، آنان را منعکس می‌ کنیم تا حصول نتیجه را شاهد باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha