دشمنان ایمان و اعتقاد ملت ایران را محاسبه نکرده بود

سنندج- ایرنا- فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان گفت: دشمنان در جنگ تحمیلی ایمان و اعتقاد ملت ایران را محاسبه نکرده بودند به همین دلیل بود که با تمام تجهیزات جنگی و سلاح‌های پیشرفته در برابر انقلاب نوپای ایران اسلامی شکست خوردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار سید صادق حسینی روز یکشنبه در یادواره شهدای شهر هورامان تخت، شهید جمال کریمی و شهید محمد کرمی اظهار داشت: هفته دفاع مقدس برای ملت ایران یادآور حماسه و رشادت های شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان سرافرازی است که با جان و مال خود در برابر دشمنان ایستادگی کردند.

وی افزود: زمانی که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید دشمنان با تمام قدرت و توان نظامی خود به انقلاب نوپای ما که به تازگی شکل گرفته بود حمله کردند و تصور می کردند در کمتر از یک هفته انقلاب اسلامی ایران را شکست دهند.

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان یادآور شد: دشمنان با حمایت و پشتیبانی از رژیم بعث عراق در یک جنگ نابرابر که یک طرف آن تجهیزات و سلاح های کشتار جمعی به روز بود و در طرف دیگر یک انقلاب نوپا و بدون سلاح و تجهیزات جنگی بود حمله کردند و بعد از هشت سال ناباورانه شکست خوردند.

وی اضافه کرد: ملت ایران اسلامی با دستان خالی در برابر دشمنان مبارزه کردند و به پیروزی رسیدند و همین اعتقاد و ایمان راسخ آنها به نظام و انقلاب اسلامی بود که باعث پیروزی بر دشمنان شد نکته ای که دشمنان آن را فراموش کرده بودند.

سردار حسینی با بیان اینکه جنگ باعث اقتدار و تقویت انقلاب اسلامی شد گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی علی رغم تمام مشکلاتی که در کشور داشتیم از چند مورد کودتا گرفته تا ناامنی هایی که در داخل کشور توسط برخی گروه ها ایجاد شده بود اما ملت ایران به یکباره با لبیک به فرمان معمار کبیر انقلاب و توکل به خداوند متعال موفق شدند دشمنان را در یک جنگ هشت ساله شکست دهند.

دشمنان ایمان و اعتقاد ملت ایران را محاسبه نکرده بود

وی با اشاره به شهادت شهیدان شهر هورامان تخت شهید جمال کریمی و محمد کرمی گفت: این عزیزان در راه حفظ امنیت و آرامش منطقه بدون هیچ چشمداشتی بزرگترین سرمایه خود را تقدیم کردند تا دشمنان به آب و خاک آنها تجاوز نکند.

سردار حسینی گفت: شهدای ما امامزاده‌های عشق هستند، آنها یک لحظه مثل شمع سوختند و آیه عند ربهم یرزقون را سر دادند و سرمایه های خود را تقدیم آزادی و استقلال این آب و خاک کردند.

وی ادامه داد: شهدای ما تاریخ سازی کردند، شهدای ما دشمن شناس بودند و به ما دشمن شناسی را یاد دادند، شهیدان ما امروز عامل قدرت ما هستند و ما نیز به آنها افتخار می کنیم و با تمام وجود راه آنها را ادامه می دهیم.

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان خدمت به مردم را وظیفه مدیران و مسوولان دانست و تاکید کرد: این مردم درس خود را پس دادند و وفاداری خود به نظام و انقلاب اسلامی را نشان دادند و اکنون نوبت مسوولان و مدیران است که خدمت بی منت و صادقانه را سرلوحه خود قرار دهند.

وی گفت: در کشور ما تمام نعمت ها، ذخایر گرانبها و معادن ارزشمند وجود دارد و مدیران باید با یک مدیریت جهادی از این ظرفیت ها در راستای رفع مشکلات مردم استفاده کنند و اجازه ندهند مردم ما که پشتوانه انقلاب هستند در سختی به سر برند و خوشبختانه این امید در دولت جدید دکتر رئیسی وجود دارد که مشکلات مردم را برطرف کند.

در پایان این مراسم از خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان تقدیر و تجلیل شد.

شهرستان مرزی سروآباد در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است این شهرستان در طول هشت سال دفاع مقدس بیش از ۴۱۵ شهید، جانباز و آزاده نقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha