کارشناسان برای کاهش آسیب های اجتماعی راهکار ارایه دهند

مهاباد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد گفت: کارشناسان و صاحب نظران برای کاهش آسیب ها و بزهکاری‌های اجتماعی در جامعه راهکار ارایه دهند.

سلیمان پاکزاد روز یکشنبه در جلسه ارتقای امنیت اجتماعی مهاباد افزود: نخبه ها و اساتید حوزه های مختلف در رابطه با بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق، ازدواج، خیانت و سایر بزهکاری های اجتماعی پیشنهاد و راهکار خود را ارایه دهند تا در جلسات کمیته اصلی ارتقای امنیت اجتماعی مطرح و مصوب شود.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا جلسات ارتقای امنیت اجتماعی را بیش از ۲ سال متوقف کرد، ادامه داد: دستاورد کارهای فرهنگی و به ویژه در حوزه پرورش دانش آموزان در مدارس و همچنین فعالیت سایر نهادهای دولتی در رابطه با این حوزه محسوس و موفق نبوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد به تشکیل کمیته مخصوص ارتقای امنیت اجتماعی اشاره کرد و گفت: در این کمیته تمام نظرات و انتقادات و راه حل های موجود برای مقابله با بحران های مختلف اجتماعی در سطح جامعه مطرح و مصوبات حاصل از آن حالت اجرایی به خود خواهد گرفت.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مهاباد هم در این جلسه گفت: طبق آخرین نظرسنجی درخصوص علل و دلایل افزایش آسیب های اجتماعی در سطح جامعه، " اختلاف و نابسامانی خانوادگی" به عنوان سرچشمه تمام بزهکاری های اجتماعی مطرح شده است.

سرهنگ محمد پورمعروف اضافه کرد: برای ورود به بحث تحکیم بنیاد خانواده و تقویت همبستگی بین اعضای خانواده باید برنامه و راهکار ویژه ای اتخاذ شود تا شاید بتوان عمده مسایل مربوط به شروع برهکاری اجتماعی را متوقف کرد.

وی ضمن انتقاد از خلل آموزش و فرهنگ سازی در رابطه با آسیب های اجتماعی اظهار داشت: پلیس و نیروی انتظامی با اهرم فشار و اعمال جریمه قادر به از بین بردن بزهکاری اجتماعی نیست و نهادهای متولی امر نیز در انجام وظایف ذاتی خود کوتاهی کردند.

در ادامه جلسه هر یک از کارشناسان و اساتید حوزه آسیب های اجتماعی و مددکاران خانواده در راستای تجربیات و فعالیت حوزه کاری خود مباحثی را مطرح کردند.

مساله اختلافات خانوادگی، آسیب های اجتماعی جوانان، مشکلات نبود کلاس های مشاوره ویژه زوج ها، تحصیلات و حوزه سکونت در تاثیرگذاری و شدت آسیب زایی، تاثیر خانوادگی، اقتصاد و فرهنگ در جوانان، تغییرات اجتماعی و سوق یافتن به سبک های جدید و نگرش های دیگر، از مواردی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

مهاباد با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha