۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۴۷
کد خبرنگار: 5213
کد خبر: 84485061
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فرماندار کاشان: دفاع مقدس ایران را به اوج اقتدار جهان رساند

کاشان - ایرنا - فرماندار ویژه کاشان گفت: هشت سال دفاع مقدس، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در منطقه خاورمیانه و جهان به اوج اقتدار رساند.

به گزارش ایرنا، علی‌اکبر مرتضایی روز یکشنبه در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس در فرمانداری کاشان افزود: جنگ تحمیلی باعث شکوفایی استعدادها و خودکفایی در صنایع نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران شد.

وی، امنیت امروز کشور را نتیجه جانشفانی‌ها و دلاورمردی‌های شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: همه ما مدیون شهیدان و ایثاگران هستیم.

فرماندار کاشان از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به عنوان طولانی‌ترین جنگ قرن بیستم یاد و اضافه کرد: کمتر کشوری تحمل و ادامه جنگ فرسایشی به مدت هشت سال را دارد.

فرماندار کاشان: دفاع مقدس ایران را به اوج اقتدار جهان رساند

وی با اشاره به اینکه رزمندگان جان برکف اسلام در دوران دفاع مقدس به نوعی مقابل تمامی کشورهای جهان ایستادگی و مقاومت کردند، تصریح کرد: این مهم بیانگر آن است که این جنگ غیرعادلانه و غیرمنصفانه بود.

مرتضایی گفت: جنگ عراق در ابتدای شکل‎‌گیری نظام جمهوری اسلامی به ایران تحمیل شد، سران و فرماندهان رژیم پهلوی از ایران گریخته و بخش اندکی هم که در کشور بودند و مسوولیتی نداشتند، از این رو هدایت و مدیریت جنگ به دست افرادی رقم خورد که اگرچه تجربه نظامی اندکی در پادگان‌ها داشتند اما با اعتقاد و ایمان به امام خمینی (ره) کوشیدند برای کیان و تمامیت ارضی کشور دفاع کنند.

فرماندار کاشان با بیان اینکه این شهرستان رتبه نخست در پشتیبانی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در کشور را به خود اختصاص داده است،  اظهار داشت: این مهم برای منطقه کاشان افزون بر تقدیم یک هزار و ۸۵۰ شهید، بسیار غرورآفرین است.

وی با اشاره به بهره‌گیری از زبان محلی برخی مناطق کاشان برای بی‌سیم در جبهه‌ها گفت: این گویش نه تنها برای عراقی‌ها بلکه برای برخی مزدوران داخلی نیز قابل فهم نبود.

مرتضایی با گرامیداشت یاد شهیدان عباس کریمی، خادمی و دیگر شهیدان والامقام کاشان، تصریح کرد: این منطقه، شهیدان با بصیرت، شجاع و با اخلاصی را تقدیم نظام اسلامی کرده که جزو افتخارات شهرستان است.

شهرستان کاشان نزدیک به یک هزار و ۸۵۰ شهید تقدیم نظامی جمهوری اسلامی کرده است.

هفته بزرگداشت دفاع مقدس از ۳۱ شهریور آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha