علی باباخانی جانباز ۷۰ درصد و مادر شهیدان علیخانی آسمانی شدند

تهران - ایرنا - «علی باباخانی» جانباز ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس از بنیاد شهرستان پارس آباد استان اردبیل به یاران شهیدش پیوست و مادر بزرگوار شهیدان «ابراهیم و جعفر علیخانی» آسمانی شد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار وشهادت ایرنا، ‌ «علی باباخانی» جانباز گرانقدر ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس از بنیاد شهرستان پارس آباد استان اردبیل به یاران شهیدش پیوست. پیکر این جانباز صبور و فداکار با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، اقشار مختلف مردم قدرشناس، مسئولین اداری و نظامی و رییس و همکاران اداره بنیاد پارس آباد با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از مقابل میدان سپاه پاسداران پارس آباد تشییع و در گلزار شهدای وادی الرحمت این شهرستان در جوار هم رزمان شهیدش به خاک سپرده شد.

گفتنی است شهید «علی باباخانی» متولد اول مهر ۱۳۴۷ با عضویت بسیجی در ۲۴ اردیبهشت ۱۳۶۹ حین دفع اشرار و معاندین به انقلاب اسلامی در منطقه اشنویه به شدت مجروح و به افتخار جانبازی نایل آمد.

مادر شهیدان والامقام «علیخانی» آسمانی شد

مادر شهیدان والامقام «ابراهیم و جعفر علیخانی» از شهرستان نجف‌آباد استان اصفهان به فرزندان شهیدش پیوست.

علی باباخانی جانباز ۷۰ درصد و مادر شهیدان علیخانی آسمانی شدند

 حاجیه خانم «رقیه مویدی» مادر بزرگوار شهیدان «ابراهیم و جعفر علیخانی» پس از تحمل سال‌ها دوری از فرزندان شهیدش بر اثر کهولت سن آسمانی شد.

پیکر این مادر بزرگوار بر روی دستان مردم شهرستان نجف‌آباد تا گلزار شهدا تشییع و سپس در گلزار شهدای این شهرستان به خاک سپرده شد.

شهید «ابراهیم علیخانی»  سال ۱۳۴۵ در نجف‌آباد اصفهان دیده به جهان گشود و  سال ۱۳۶۵ در فاو عراق به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید «جعفر علیخانی» سال ۱۳۴۷ در نجف‌آباد اصفهان دیده به جهان گشود و سال ۱۳۶۳ در جزایر مجنون به شهادت رسید.

پیکر مطهر شهید مدافع حرم «محمد آرش احمدی» شناسایی شد

پیکر مطهر شهید مدافع حرم لشگر فاطمیون «محمد آرش احمدی» از استان خراسان رضوی از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

علی باباخانی جانباز ۷۰ درصد و مادر شهیدان علیخانی آسمانی شدند

 پیکر مطهر شهید مدافع حرم لشگر فاطمیون «محمد آرش احمدی» در سوریه کشف و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.
مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید والامقام راس ساعت ۱۱ صبح دوشنبه پنجم مهرماه همزمان با اربعین حسینی(ع)، در گلزار شهدای بهشت رضای مشهد برگزار و پیکر مطهرش در جوار همرزمان شهیدش آرام خواهد گرفت.

شهید مدافع حرم لشگر فاطمیون محمد آرش احمدی ششم خرداد ۱۳۷۵ در مشهد چشم به جهان گشود و ۲۷ مهرماه ۱۳۹۵ در استان حلب سوریه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha