آیت الله مظاهری، درگذشت علامه حسن زاده آملی را تسلیت گفت

اصفهان- ایرنا - آیت الله حسین مظاهری از مراجع تقلید و رییس حوزه علمیه اصفهان در پیامی، درگذشت آیت‌الله حاج شیخ حسن حسن‌زاده آملی از اساتید عالیقدر حوزۀ علمیّه قم را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا، در پیام آیت الله حسین مظاهری که روز یکشنبه منتشر شد، آمده است: ضایعۀ رحلت حکیم متألّه و عالم جلیل‌القدر حضرت آیت‌الله آقای حاج شیخ حسن حسن‌زاده آملی «قدّس‌ سرّه»  موجب تأسّف و تأثّر گردید.

رییس حوزه علمیه اصفهان در پیام خود افزود: این شخصیّت پارسا و فرزانه، یکی از مفاخر دوران و از جمله اساتید عالیقدر حوزۀ علمیّه قم بودند که سالیان متمادی، جمع کثیری از فضلاء و روحانیّون از محضر علمی و معرفتی و فلسفی و عرفانیِ ایشان بهره‌های فراوان گرفته و از این جهت نقش برجستۀ این حکیم وارسته و متخلّق در عرصۀ تعلیم و تربیت و اخلاق و ادب، فراموش‌ناشدنی است.

ادامه پیام آیت الله مظاهری حاکیست: تألیفات و تصنیفات پرشمار این عالم ذوفنون نیز از جمله آثار ماندگار در حوزه‌های علمیّه است.

در بخش دیگر پیام رییس حوزه علمیه اصفهان آمده است: خداوند تعالی روح مطهّر این عالم ربّانی را در جوار رحمت واسعۀ خود، با اولیاء طاهرین و سید و سالار شهیدان «علیهم الصلوة و السّلام»  محشور فرماید.

آیت الله مظاهری افزود: ضایعۀ رحلت حکیم متألّه و عالم جلیل‌القدر را به خاندان مکرّم و فرزندان محترم ایشان و همۀ شاگردان و ارادتمندان این عالم عامل تسلیت عرض و از خداوند سبحان علوّ درجات ایشان و صبر و اجر بازماندگان گرامی را مسألت می‌کنم.

به گزارش ایرنا آیت الله حسن حسن‌زاده آملی، شامگاه شنبه در بیمارستان امام رضا(ع) شهر آمل بدلیل کهولت سن در ۹۳ سالگی دارفانی را وداع گفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha