تبحر در علوم مختلف از خصوصیات آیت‌الله حسن‌زاده آملی بود

قم-ایرنا-آیت الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی از مراجع تقلید در پیامی به مناسبت درگذشت آیت‌الله حسن حسن‌زاده آملی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم، تبحر در علوم مختلف را از خصوصیات این عالم ربانی برشمرده است.

به گزارش روز یکشنبه دفتر آیت الله علوی گرگانی، وی در این پیام آورده است: ارتحال عالم پارسا و ذوالفنون آیت الله حسن زاده آملی که عمر خویش را در راه تالیف و تبیین معارف الهی صرف نمودند موجب تاثر گردید.

این مرجع تقلید افزوده است: تبحر در علوم مختلف فقه، اصول، فلسفه، عرفان، ریاضی، نجوم، ادبیات و تربیت شاگردان فرهیخته در کنار تهذیب نفس از خصوصیات این عالم وارسته می باشد.

وی ادامه داده است: اینجانب این ضایعه مولمه را در درجه اول به محضر امام زمان(عج) همچنین به مراجع عظام تقلید، حوزه های علمیه، ارادتمندان و شاگردان ایشان و مردم شریف آمل و بیت مکرم آن عالم با تقوا تسلیت گفته، علو درجات را برای ایشان از خداوند مسالت می‌نمایم.

علامه حسن حسن‌زاده آملی دانشمند برجسته و عالم شاخص دینی ساعت ۲۲ شب گذشته به دلیل نارسایی قلبی پیشرفته در ۹۳ سالگی در بیمارستانی در شهر آمل استان مازندران درگذشت.

حال علامه از یک سال پیش ناخوش بود و ۲۳ شهریور امسال هم شایعه فوت وی در شبکه‌های اجتماعی منتشر و بلافاصله از سوی اعضای خانواده تکذیب شده بود.

این فیلسوف بزرگ ایرانی پس از سکونت در قم، ۱۴ دوره شرح منظومه، چهار دوره اشارات، یک دوره اسفار اربعه و چهار دوره شرح فصوص قیصری را تدریس کرد؛ شرح تمهید و مصباح الانس نیز از جمله تدریس‌های اوست. وی همچنین حدود ۱۷ سال دروس ریاضیات، هیات، وقت و قبله را درس داده که کتاب دروس «معرفة الوقت و القبلة» محصول آن درس‌هاست./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha