۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۳
کد خبر: 84484834
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تداوم روند صعودی شاخص بورس

تهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (یکشنبه، چهارم مهرماه) با ۲ هزار و ۶۰۱ واحد افزایش در جایگاه یک‌میلیون و ۴۲۴ هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در معاملات امروز بیش از ۵ میلیارد و ۷۳۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۰ هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با یک هزار و ۹۸۸ واحد کاهش به ۴۲۰ هزار و ۹۵۴ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با یک هزار و ۲۵۴ واحد رشد به ۲۶۵ هزار و ۶۲۲ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۴ هزار و ۴۳۵ واحد افزایش و شاخص بازار دوم ۲ هزار و ۶۲۳ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۴۰۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۲۹۲ واحد، سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۸۵۹ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۷۹۵ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۶۲ ‌میلیون و ۶۴۳ هزار برگه سهم به ارزش ۵‌هزار و ۶۷۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس بیش از ۵۱ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۲۰ هزار و ۸۰۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار بیش از ۲ میلیارد ۹۱۲  میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۲۹ هزار و ۹۲۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

در جریان معاملات امروز فرابورس ایران، شرکت پتروشیمی زاگرس با ۲۲ واحد، شرکت پتروشیمی تندگویان با ۱۸ واحد، شرکت پلیمر آریاساسول با ۱۱، شرکت فولاد هرمزگان جنوب با ۱۰ واحد و شرکت پالایش نفت لاوان با ۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند.

در مقابل، شرکت صنعتی مینو با ۱۴.۲ واحد، بیمه پاسارگاد با ۱۴ واحد، مجتمع جهان فولاد سیرجان با ۱۳.۹ واحد، شرکت سرمایه‌‎گذاری مالی سپهر صادرات با ۱۰.۳ واحد و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی با ۱۰ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha